Організації-партнери

Європейське ядерне товариство (ENS)
Європейське ядерне товариство (ENS) — це наукове товариство, яке об’єднує понад 12 000 професіоналів з академічного світу, дослідницьких центрів, промисловості та органів влади.
ENS сприяє розвитку ядерної науки та технологій, а також розумінню використання мирної ядерної енергії. Заснована в 1975 році, ENS є найбільшим товариством ядерної науки, досліджень і промисловості в Європі.
З 2019 року УкрЯТ э членом Європейського ядерного товариства.

Американське ядерне товариство (ANS)
ANS є найбільшою в США професійною організацією вчених, інженерів та інших спеціалістів, які займаються мирним застосуванням ядерної науки та технологій. Його понад 10 000 членів із понад 50 країн представляють різноманітні технічні дисципліни, починаючи від фізики та ядерної безпеки до експлуатації та енергетики, а також з усього спектру національних і міжнародних підприємств, включаючи уряд, наукові установи, дослідницькі лабораторії та приватні організації. промисловість. Успіху цьому сприяють Рада директорів, 20 постійних комітетів, 19 професійних відділів, 41 місцева секція, 58 студентських секцій, угоди про зв’язок із більш ніж 30 неамериканськими ядерними товариствами та штат штаб-квартири з приблизно 35 осіб.

ДП «НАЕК «Енергоатом»
Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” – найбільший виробник електроенергії в Україні.
Компанія є оператором чотирьох атомних електростанцій — Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків (13 енергоблоків типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440) загальною встановленою потужністю 13 835 МВт) Також до складу компанії входить Ташлицька ГАЕС (453 МВт), Олександрівська ГЕС (25 МВт) та Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.

Запорізька АЕС
Найбільша АЕС Європи, входить у трійку найбільших АЕС світу. ЗАЕС має 6 енергоблоків загальною потужністю 6 000 МВт, генерує половину атомної електроенергії та більше п’ятої частини від загального виробництва електроенергії в країні.
З початку експлуатації ЗАЕС виробила понад 1 трлн кВт-г електроенергії, що є досягненням світового рівня.
Єдина в Україні АЕС, яка має власне сховище відпрацьованого ядерного палива, експлуатація якого дозволяє щорічно економити десятки мільйонів доларів.
На базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС створено центр спеціальної підготовки ремонтного персоналу для атомної енергетики, з унікальним у світовому масштабі повномасштабним тренажером реакторної установки енергоблока ВВЕР-1000. В центрі підготовки ремонтного та експлуатаційного персоналу навчаються не лише українські спеціалісти, а й міжнародні фахівці за окремими контрактами.

Рівненська АЕС
Рівненська АЕС розташована на західному Поліссі біля р. Стир, її введено в експлуатацію у 1980 р.
РАЕС має чотири енергоблоки сумарною встановленою потужністю 2 млн 835 тис кВт, що відповідають сучасним міжнародним вимогам безпеки. Проектний коефіцієнт використання встановленої потужності – 74,2%.
Щорічно РАЕС виробляє близько 19 млрд кВт-г електроенергії. Це 21,6% від виробництва атомними електростанціями та 12% від загального виробництва електроенергії в країні.
На РАЕС введено в експлуатацію сучасний комплекс з переробки радіоактивних відходів, що включає в себе установки фрагментації, цементування, пресування та вимірювання активності.
Єдина в Україні АЕС, яка продовжила ресурс трьох енергоблоків на 20 років.

Хмельницька АЕС
Повна проектна потужність – 4000 МВт. Перший блок підключено до мережі в 1988 році. Розташована в Славутському районі Хмельницької області в заплаві річки Горинь. Будівництво розпочато в 1981 році. В результаті прийняття мораторію будівництво інших блоків було заморожено. Другий енергоблок пущено у 2004 році. Третій та четвертий блоки будуються зараз.
Місто Хмельницьких енергетиків – Нетішин.

Південноукраїнська АЕС
Південноукраїнський енергетичний комплекс – єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрових гідроакумулюючих потужностей. Комплекс розташований на півночі Миколаївської обл. й об’єднує Південноукраїнську АЕС, Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС.
Щорічно енергокомплекс виробляє 17-20 млрд кВт-г електроенергії, це майже 10% загального виробництва в країні та близько 20% генерації на українських АЕС. На ЮУАЕС реалізовуються проекти з реконструкції системи технічного водопостачання ПАЕС, а також триває добудова Ташлицької ГАЕС.

Відокремлений підрозділ ДП «НАЕК «Енергоатом» « АТОМРЕМОНТСЕРВІС»
Атомремонтсервіс створено з метою якісного та ефективного виконання складних та надрегламентних робіт з проектування, монтажу, ремонту, реконструкції та модернізації обладнання АЕС України. Виробнича діяльність ВП АРС у сфері використання ядерної енергії здійснюється на підставі 6 ліцензій та 16 дозволів. Сьогодні ВП АРС відомий як надійний партнер в реалізації міжнародних проектів на промислових об’єктах Польщі, Угорщини, Болгарії. Однією із основних функцій відокремленого підрозділу є комплексне інженерно-технічне супроводження ремонтних робіт на українських АЕС. Завданням ВП АРС також є підготовка, перепідготовка і збереження високого професіоналізму та кваліфікації ремонтного персоналу.

Східний гірничозбагачувальний комбінат
СхідГЗК входить в десятку найбільших виробників урану (2% від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво концентрату природного урану. Підприємство забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій. Але високопрофесійний колектив ставить перед собою стратегічну мету – 100% забезпечення потреб вітчизняної ядерної енергетики в урановій сировини.

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ)
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ)– сучасне державне підприємство, яке опікується безпекою населення і довкілля при генерації атомної енергії та при поводженні з ядерними матеріалами. ДНТЦ ЯРБ має статус подвійного підпорядкування: Державній інспекції ядерного регулювання України та Національній академії наук України. Із 1992 року підприємство надає комплексні послуги з експертної оцінки, аналізу та розробки рекомендацій стосовно безпеки ядерних установок та радіаційних технологій, оцінки ризику від їх використання, технологій і систем аварійного реагування; науково-технічної підтримки систем обліку ядерних матеріалів і контролю за їх зберіганням; розробки правил і стандартів у сфері ядерної та радіаційної безпеки. Крім цього, сучасне мобільне вимірювальне обладнання, що використовується ДНТЦ ЯРБ, дозволяє ідентифікувати загрози ядерного тероризму, радіаційні аномалії та перевіряти на вміст радіоактивних речовин локації, споруди, будівельні матеріали, техніку, живі організми, продукти харчування тощо.

Навчально-науковий інститут атомної і теплової енергетики КПІ ім. Ігоря Сікорського
4 жовтня 2021 р. на засіданні Вченої ради університету було ухвалено рішення про створення на базі ТЕФ Навчально-наукового інституту атомної і теплової енергетики.
Діяльність Навчально-наукового інституту атомної і теплової енергетики здійнсюється на базі існуючих кафедр ТЕФ, а також на основі нових підрозділів:
- Навчально-дослідного центру надійності та безпеки АЕС (спільно з НАЕК “Енергоатом” та ДНТЦ ЯРБ);
- Навчально-наукового центру підтримки ядерної захищеності (спільно з ІЯД НАН України);
- Науково-дослідної експериментальної лабораторії процесів в енергетичному обладнанні;
- Навчально-наукової лабораторії комп’ютерного моделювання в енергетиці;
- Навчально-наукової лабораторії методичного забезпечення інтернет-технологій в енергетиці.

Науково-виробниче підприємство «АТОМ КОМПЛЕКС ПРИЛАД»
Створено в 1991 році. Продукція підприємства – системи, прилади, методики і програмне забезпечення для контролю техногенних забруднень навколишнього середовища і технологічного контролю радіоактивності на підприємствах ядерного циклу.

ВАТ “Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект”
Найбільший проектний інститут України. Брав участь в проектуванні ряду українських і зарубіжних АЕС.
Розробник систем безпеки атомних станцій.
Протягом всього часу своєї діяльності КІЕП займає лідируючі позиції в Україні в сфері розробки і реалізації проектів атомної, теплової і нетрадиційної енергетики, а також в сфері житлово-цивільного будівництва.

ВАТ Харківський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект”
Проектний інститут “ядерного” профілю. Брав участь в проектуванні ряду українських і зарубіжних АЕС.
Розробник систем безпеки атомних станцій.

Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України
Харківський фізико-технічний інститут (ХФТІ, раніше називався Українським ФТІ), один з найстаріших і найбільший центр фізичної науки в Україні, був створений в 1928 році з метою розвитку актуальних наукових напрямків (в той час – ядерної фізики і фізики твердого тіла).
В даний час ХФТІ є велика кількість унікальних експериментальних установок, в тому числі ряд електронних і іонних прискорювачів,
включаючи найбільший в СНД лінійний прискорювач електронів, сімейство термоядерних установок “Ураган”, велике дослідно-експериментальне виробництво. В інституті працює близько 350 кандидатів і 80 докторів наук, 5 дійсних членів АН України і 7 членів-кореспондентів АН України.
Понад п’ятдесят чоловік є лауреатами Державних та іменних премій. За останні 15 років співробітниками інституту написано близько 40 монографій. Інститут підтримує і розвиває зв’язки з багатьма міжнародними організаціями та науковими центрами (МАГАТЕ, ЦЕРН, Об’єднаним інститутом ядерних досліджень в Дубні та ін.).
В даний час більше 200 вчених інституту виконують фундаментальні дослідження за підтримки різних міжнародних фондів і організацій. Працює регіональний центр системи міжнародної ядерної інформації МАГАТЕ. Розгорнуто роботу по створенню при інституті технопарку по типу технопарків зарубіжних країн.

Об’єднання “Ядерний страховий пул”
Ядерний страховий пул України створено в листопаді 2003 року для страхування ядерних ризиків на основі солідарної відповідальності. Члени пулу – 29 страхових компаній України: “ІНГО-Україна”, “Арма”, УАСК “АСКА”, “Велта”, “Європейський страховий альянс», “Київ-Енерго-Поліс”, “Лемма”, НАСК “Оранта”, “Оріана”, – Українська охоронно страхова компанія, Українська пожежно-страхова компанія, Українська транспортна страхова компанія “ЮТІКО” і ін.
02660 м Київ, вул. М. Раскової, 11, оф. 505.
Тел. (044) 492-87-02, 492-87-03.

Інститут проблем безпеки АЕС НАН України
До складу інституту входять сім відділень, три з яких об’єднані в Міжгалузевий науково-технічний центр “Укриття”:
- відділення безпечної експлуатації АЕС;відділення атомної енергетики;
- відділення зняття з експлуатації АЕС,
- відділення проектування об’єктів з радіаційно-ядерними технологіями;
- відділення ядерної та радіаційної безпеки об’єкта „Укриття”;
- відділення вимірювально-діагностичних систем;
- відділення радіаційних технологій, матеріалознавства та екологічних досліджень.
Починаючи з 2004 р., тематика інституту розгортається у двох напрямках: роботи, спрямовані на забезпечення безпеки АЕС, і роботи з вирішення проблем об’єкта „Укриття” та виводу ЧАЕС з експлуатації.
03028, г. Київ, ул. Лисогірська, 12, корп. 106
Тел. (044) 525-05-86

Energy Safety Group
Energy Safety Group (ES Group) реалізує проекти на енергетичних об’єктах України, Чехії, Болгарії, Угорщини, Словаччини, Вірменії, постійно розширюючи географію своєї діяльності.
Компанія має чудово експертизу в управлінні комплексними проектами, які спрямовані на підвищення ефективності, надійності та безпеки енергетичних об’єктів.
ES Group керується слоганом «Інжиніринг високих стандартів», що досягається за рахунок впровадженої системи менеджменту відповідно до ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 та ISO 19443, використання проектного менеджменту на всіх етапах реалізації проекту, а також висококваліфікованої та досвідченої команди професіоналів, які постійно удосконалюють свої навики та знання для досягнення найкращих результатів у всьому, що ми робимо.

Асоціація «УКРАЇНСЬКИЙ ЯДЕРНИЙ ФОРУМ»
Асоціація “Український ядерний форум” офіційно створена у 2009 році.
Місія Асоціації “УЯФ” – бути голосом підприємств- учасників задля всебічного розвитку вітчизняної ядерної енергетики.
Метою Асоціації “Український ядерний форум” є координація господарської діяльності з питань сталого функціонування та розвитку ядерної енергетики, яка є низьковуглецевою технологією виробництва електроенергії.