24 Жовтня 2016

Юрій Недашковський та доктор Кріс Сінгх обговорили стан реалізації проекту спорудження ЦСВЯП

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та президент американської компанії Holtec International доктор Кріс Сінгх обговорили стан реалізації проекту спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Зустріч відбулась 17 жовтня у центральному офісі Енергоатома.

«Нам дуже приємно, що у день двадцятиріччя Енергоатома, який ми відзначаємо 17 жовтня, наші стратегічні партнери з нами. Хочу відзначити, що до ювілею Енергоатома Кабінет міністрів України зробив нам довгоочікуваний подарунок, виділивши земельні ділянки для будівництва ЦСВЯП та під’їзної залізничної колії», – зазначив Юрій Недашковський, звертаючись до свого американського колеги.

Генеральний директор Відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук повідомив доктору Крісу Сінгху, що початок активної фази будівельних робіт на майданчику ЦСВЯП очікується у березні 2017 року. «Днями Державна інспекція з ядерного регулювання України отримала звіт з оцінки безпеки ЦСВЯП і ми очікуємо, що протягом місяця Держатомрегулювання надасть нам відповідь за цим звітом. Паралельно на українських АЕС йде підготовка до прийому обладнання Holtec, яке буде використано для поводження з відпрацьованим ядерним паливом безпосередньо на станціях», – уточнив О.Рибчук.

Він переконаний, що завантаження першої партії ВЯП до контейнерних систем HI-STORM, в яких воно транспортуватиметься та зберігатиметься на майданчику ЦСВЯП, відбудеться наприкінці 2018 року.

У свою чергу доктор Кріс Сінгх подякував президенту Енергоатома за плідну співпрацю за проектом спорудження ЦСВЯП. «Наше співробітництво триває вже 13 років, і весь цей час я не припиняю дивуватись якості підготовки та рівню кваліфікації українських атомників. Мені дуже приємно, що Україна першою у світі отримає сховище для відпрацьованого палива, побудоване за найкращою у світі технологією. Сподіваюсь, що через два роки в нас буде гарний привід для святкування – введення в експлуатацію першої черги ЦСВЯП», – підкреслив президент  Holtec International.

Під час зустрічі керівників компаній було підписано додаткову угоду (Доповнення № 8) до контракту на постачання обладнання для ЦСВЯП. Угода передбачає розробку та впровадження модифікованої та вдосконаленої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом на енергоблоках українських АЕС. Додаткову угоду з боку Енергоатома підписав Олександр Рибчук, а з боку Holtec International віце-президент компанії Ріаз Аван.