6 Січня 2022

УкрЯТ провело онлайн круглий стіл «Податкові правопорушення у сфері енергетики»

17 грудня 2021 року за ініціативи ГО «УкрЯТ» було проведено онлайн круглий стіл «Податкові правопорушення у сфері енергетики». Учасниками заходу стали більше 35 представників підприємств енергетичної галузі, серед яких ДП «НАЕК «Енергоатом», ДП «Східний ГЗК», ДП «Оператор ринку» та інші.

Розпочинаючи круглий стіл виконавчий секретар ГО «УкрЯТ» Данило Лавренов у своєму виступі акцентував увагу на тому, що метою круглого столу є роз’яснення норм податкового законодавства з метою убезпечення підприємств енергетичної галузі від можливих наслідків при допущенні податкових правопорушень.

Тетяна Потопальська – членкиня ГО «УкрЯТ», заступниця голів громадських рад Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України, висвітлила питання щодо запровадженої з 01.01.2021 концепції «винної» відповідальності платника податку по податковим правопорушенням. Здійснила аналіз річної практики правозастосування контролюючими органами норм податкового законодавства в частині встановлення «вини» платника податку, застосування до поведінки платника податку принципів «розумності» та «належної обачності», акцентувала увагу на законодавчо встановлені податкові правопорушення контролюючих органів та окреслили у яких випадках передбачено відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю контролюючих органів. Також спікерка проінформувала учасників круглого столу щодо наявної судової практики, що склалася за результатами застосування норм податкового законодавства щодо встановлення контролюючими органами вини особи.

Під час проведення круглого столу представники підприємств мали змогу задати питання Тетяні Потопальській та взяти участь у обговоренні.

Наприкінці заходу учасники круглого столу подякували організатору за запрошення прийняти участь у онлайн заході та висловили надію на подальшу плідну співпрацю щодо обговорення нагальних питань для підприємств енергетики.