11 Січня 2020

Розширення сховища відпрацьованого ядерного палива Wolsong погоджено регулятором

Комісія з ядерної безпеки та фізичного захисту Південної Кореї (NSSC) схвалила 10 січня заявку Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) на добудову додаткових модулів сховища для проміжного зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) АЕС Wolsong. Наразі сховище наближається до повного заповнення.

Зазначене сховище призначене для ВЯП чотирьох реакторних установок типу CANDU з важкою водою під тиском, що розміщені на майданчику АЕС Wolsong. Сухе зберігання в модулях MACSTOR/KN-400 (Modular air-cooled storage 400) застосовується для відпрацьованого ядерного палива після шестирічного охолодження в басейнах витримки атомної електростанції. У 2010 році було збудовано сім модулів MACSTOR-400 загальною місткістю 168000 збірок, а у квітні 2016 KHNP подала заявку на добудову ще семи модулів MACSTOR-400 у сховищі Wolsong.

KHNP зазначає, що станом на вересень минулого року було використано понад 93% місткості сховища Wolsong для зберігання відпрацьованого ядерного палива. Компанія підрахувала, що сховище буде заповнено до листопада 2021 року, і попередила, що, можливо, доведеться зупиняти деякі реактори, якщо до цього часу не будуть добудовані додаткові модулі сховища.

Схвалення NSSC слідує за позитивною оцінкою Корейського інституту з ядерної безпеки про те, що існуюче сховище та його запропоноване розширення відповідають усім нормативним вимогам і не становлять небезпеки для навколишнього середовища.

KHNP очікує, що на будівництво семи додаткових модулів MACSTOR-400 знадобиться як мінімум 19 місяців, як повідомляло у серпні минулого року The Electronic Times. Це означає, що будівництво нових модулів потрібно буде розпочати до квітня цього року, щоб додаткові модулі сховища були введені в експлуатацію до листопада 2021 року.

На майданчику Wolsong в Кьонджу (провінція Північний Кьонсан, Південна Корея) розміщені чотири реактори Candu 6 по 700 МВт кожен, які розпочали комерційну експлуатацію між 1983 та 1999 роками. KHNP в червні 2018 року оголосила, що Wolsong-1 буде остаточно зупинений до закінчення терміну дії ліцензії в 2022 році через «невизначену економічну життєздатність» його подальшої діяльності. 24 грудня минулого року зазначений енергоблок було остаточно зупинено.

За матеріалами World Nuclear News.