8 Січня 2020

NuScale подала заявку на оцінку відповідності проекту SMR нормативній базі Канади

NuScale Power надіслала свої перші документи до ядерного регулятора Канади (CNSC) для доліцензійного розгляду проекту її малого модульного реактора (SMR). Згаданий проект також перебуває у процесі сертифікації в США, де компанія планує ввести АЕС з NuScale SMR в експлуатацію до 2026 року.

Проект NuScale SMR передбачає використання енергетичних модулів потужністю 60 МВт, що ґрунтується на масштабованій версії технології водо-водяного реактора під тиском. Комісія з ядерного регулювання США (US NRC) у грудні 2019 року завершила четверту фазу свого шестифазного процесу сертифікації проекту, який планується завершити до вересня 2020 року. На основі інформації, розробленої в рамках огляду NRC, доліцензійний розгляд проекту дозволить клієнтам максимізувати ефективність технічних оцінок при подальшому отриманні ліцензії на будівництво, про що заявили в Компанії.

Заявка NuScale до CNSC включає в собі інформацію для першої та другої фаз доліцензійного розгляду, оскільки проект NuScale SMR вважається досить обґрунтованим, щоб розпочати пропрацювання відразу з другої фази розгляду. Загалом NuScale планує подати ще чотири заявки до CNSC приблизно через кожні шість місяців.

«Інтерес до будівництва АЕС за технологією NuScale в Канаді продовжує зростати», – заявив голова та генеральний директор NuScale Джон Хопкінс. «Процес доліцензійного розгляду дозволить переглянути наш проект іншим високоповажним регулятором, Канадською комісією з ядерної безпеки, і ми сподіваємось на їх ретельну оцінку наших інноваційних функцій безпеки».

Доліцензійний розгляд пропонується Канадською комісією з ядерної безпеки (CNSC) як додаткова послуга для оцінки проекту атомної електростанції на основі реакторної технології постачальника. Це не є обов’язковою частиною процесу ліцензування нової атомної електростанції, але має на меті перевірити відповідність проекту вимогам норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки Канади. Три етапи процесу попереднього розгляду передбачають перевірку відповідності нормативним вимогам; оцінку будь-яких можливих основних перешкод для ліцензування; та наступну фазу, що дозволяє постачальнику реагувати на результати попередньої фази.

Канадська експлуатуюча організація Bruce Power підтримує діяльність щодо оцінки, планування та ліцензування NuScale згідно з угодою від листопада 2019 року щодо розробки бізнес-кейсу з впровадження технології NuScale SMR на канадському ринку. Ontario Power Generation також розглядає потенційне впровадження NuScale SMR в Канаді, підтримує ліцензування SMR та процес доліцензійного розгляду.