18 Березня 2021

На думку Білла Гейтса атомна енергетика відіграє ключову роль у протидії змінам клімату

Один із засновників компанії Microsoft, мільярдер і філантроп, Білл Гейтс вважає, що досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року є найважчою проблемою і головним завданням людства.

Про це він зазначає у своїй книзі How to Avoid a Climate Disaster («Як уникнути екологічної катастрофи»), яка побачила світ нещодавно, і у якій автор викладає детальний, конкретний та доступний план досягнення кліматичної нейтральності.

Гейтс витратив десятиліття на розслідування причин та наслідків зміни клімату. Головний висновок цієї роботи — обсяг парникових газів, який продукується в світі сьогодні, неминуче призведе до екологічної катастрофи вже у найближчому майбутньому.

В енергетиці основні викиди пов’язані із традиційними генераціями, які базуються на спалюванні вугілля, нафти і газу. За допомогою експертів у галузі фізики, хімії, біології, техніки, політології та фінансів він зосередився на тому, що потрібно зробити, щоб досягти нульових викидів.

На думку Гейтса, світова економіка не повинна відмовлятися від атомної енергії, адже глобальні потреби людства в електроенергії невпинно зростатимуть. Використання лише альтернативних джерел енергії не вистачить для задоволення цих потреб.

«Поділ ядра і термоядерний синтез— це дійсно єдині речі, які можуть працювати в таких масштабах», — зазначає Гейтс.

Він також додав, що атомна енергетика повинна бути ще дешевшою і безпечнішою. Впровадження інновацій та сучасних технологій у цій галузі стане додатковим чинником в обранні світовою спільнотою саме такої енергетичної системи майбутнього.

Білл Гейтс також є засновником атомної енергетичної компанії TerraPower, яка займається ядерними інноваціями та розробленням АЕС нового покоління. Саме створення нового типу ядерного реактора є ключовим проєктом TerraPower. Головна перевага майбутніх реакторів — робота на відпрацьованому урані з високим коефіцієнтом використання палива без його перезавантаження протягом 40-60 років, з чого випливає розв’язання ще одного нагального питання сучасності — відсутність потреби у переробці відпрацьованого ядерного палива.

Білл Гейтс та його колеги вважають, що до 2050 року у світі з’являться сотні таких реакторів. Станція на 345 мВт коштуватиме близько одного мільярда доларів.

Презентацію книги How to Avoid a Climate Disaster («Як уникнути екологічної катастрофи») можна переглянути у особистому блозі автора за посиланням www.gatesnotes.com.