20 Листопада 2016

Комісія ядерного регулювання Японії дала дозвіл на пуск ще двох енергоблоків

Комісія ядерного регулювання Японії (NRA) 9 листопада опублікувала попередній звіт з аналізу безпеки для 3 і 4 блоків АЕС Генкай, в якому сказано, що 3 і 4 блоки станції відповідають пост-фукусімським вимогам безпеки, отже, можуть бути перезапущені. Слідуючи рекомендаціям NRA, на станції був створений так званий штаб аварійного реагування на випадок аварії.

Документ був затверджений після громадських слухань, розгляду в Міністерстві економіки і торгівлі Японії. 3 і 4 блоки АЕС Генкай – водо-водяні реактори під тиском потужність по 1127 МВт кожен. 3-й блок був закритий на ремонт в грудні 2010 року, 4-й уже в грудні 2011. Обидва блоки так і не були запущені після загальнонаціонального зупину блоків після аварії на АЕС Фукусіма в 2011.

На жаль, питання запуску блоків може відкластися. Згідно з опитуваннями, 51% населення префектури Сага, де знаходиться АЕС, виступає проти пуску енергоблоків. За пуск виступає 39,1%. Торішні опитування показали інші цифри: 45,3% – проти, 46,8% – за.

Японія планує генерувати 22% електроенергії з допомогою АЕС, згідно з енергетичною стратегією до 2030. До порівняння, до аварії, АЕС генерували 25%, зараз – трохи більше 1%.

У минулому році, беручі до уваги всі пост-фукусімським вимоги до безпеки, були перезапущені блоки 1 і 2 АЕС Сендай.