14 Березня 2023

Українське ядерне товариство запрошує до участі в Міжнародній конференції INUDECO 2023

27-28 квітня 2023 року у місті Славутичі в режимі онлайн відбудеться Восьма Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2023.

Тема конференції: «INUDECO. Ядерна енергетика: виклики війни».

Завдання щорічної конференції, яка проходить з 2016 року в рамках заходів до роковин аварії на Чорнобильській АЕС та збирає велику кількість фахівців з України і світу — розгляд проблем та перспектив, а також підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом у сфері зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

У зв’язку із ситуацією, що складається через війну в Україні, крім традиційної тематики, INUDECO 2023 буде присвячена аналізу досвіду війни в Україні, а також напрацюванню висновків щодо прояву ядерного тероризму, дій міжнародних організацій, розробленню рекомендацій з експлуатації АЕС та інших ядерних об’єктів в умовах війни.

Оргкомітет INUDECO 2023 запрошує представників державного та приватного секторів, неурядових та наукових організацій до участі у відкритих дискусіях щодо встановлення пріоритетів, визначення енергетичної політики, місця та ролі ядерної енергетики у нових реаліях.

Теми дискусій цьогорічної конференції: 

– ядерна генерація в умовах повоєнного відновлення;

– ядерна та радіаційна безпека країни;

– поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом;

– реалізація проекту перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему;

– експлуатація, технічне обслуговування та ремонт АЕС в умовах воєнного стану;

– зняття з експлуатації атомних електростанцій;

– розвиток та соціальні виклики атомоградів на сучасному етапі.

Також у рамках практичної частини конференції учасники INUDECO відвідують промисловий майданчик Чорнобильської АЕС. Це — унікальна можливість на власні очі побачити трансформації, які пережила станція з моменту катастрофи 1986 року і до сьогодні.

Організатори конференції виконавчий комітет Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, Комунальне підприємство «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області; Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»; Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України; Відокремлений підрозділ Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» «Атомремонтсервіс», Державне агентство України з управління зоною відчуження, Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України; Славутицька філія Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», ГО «Українське ядерне товариство».

INUDECO 2023 буде проходити в онлайн форматі відкритої дискусії за допомогою ресурсу Zoom.

Офіційні мови конференції: українська, англійська. Слайди та тези до виступів є необов’язковими, але за наявності слайди готуються виключно англійською мовою.

Оргкомітетом заплановано випуск електронного збірника. Тому учасникам, які погоджуються на публікацію своєї статті, необхідно надіслати свої матеріали відповідно до вимог до 15 червня 2023 року на електронну адресу inudeco2018@gmail.com.

Реєстрація до участі у конференції буде доступна до 26 квітня 2023 року на сайті http://inudeco.pro/.

Або ж зареєструватися можна, заповнивши форму за посиланням: https://bit.ly/402HKsc

Також на сайті конференції можна ознайомитися з інформацією про історію конференції.

Електронна адреса оргкомітету для листування: inudeco2018@gmail.com.