7 Березня 2022

Звернення ветеранів атомної енергетики України

Триває дванадцятий день війни. Справжньої повномасштабної війни.

Багато хто з нас пам’ятає Другу світову війну, хоча в ті часи ми були ще дітьми. Ніколи, навіть у найстрашнішому сні, ми не могли уявити, що доведеться знову переживати божевілля війни і неспровокований напад на нашу країну.

Знову ми переживаємо бомбардування житлових кварталів, евакуацію сотень тисяч людей і загибель великої кількості мирних жителів, у тому числі і дітей.

Але є ще одна сумна особливість. Війська РФ за наказом керівництва своєї країни здійснюють захоплення об’єктів атомної енергетики і цинічно заявляють про подальше вчинення таких дій.

Це відбувається вперше в історії світу. Ситуація, що склалася, може призвести до непередбачуваних та катастрофічних наслідків для величезних територій та мільйонів людей.

Персонал АЕС перебуває в стресовому стані та в цей час витримує серйозні фізіологічні та психологічні навантаження. Нас не повинно заспокоювати те, що на цей момент інцидентів на АЕС немає завдяки професіоналізму та відповідальним діям персоналу. Загроза посилюється тим, що ніхто не може передбачити можливі подальші неадекватні дії військ РФ.

Ми, ветерани атомної енергетики, усвідомлюючи відповідальність за можливі наслідки:

  • категорично підтримуємо заяву генерального директора МАГАТЕ в його зверненні до Ради керуючих МАГАТЕ, скликаної 2 березня 2022 року у зв’язку із ситуацією в Україні;
  • звертаємося до посольств усіх країн світу, зокрема тих, що мають об’єкти атомної енергетики, висловити свою рішучу позиці щодо недопущення таких дій в цивілізованому світі;
  • звертаємося до атомної спільноти країн, що мають об’єкти атомної енергетики, вжити всі необхідні дії та заходи, щоб переконати керівництво цих держав робити усі можливі і реальні дії з деескалації в зоні розташування ядерних об’єктів;
  • звертаємося до всіх адекватних та здатних мислити працівників атомної галузі РФ (щиро сподіваємося, що такі ще залишилися і не засліплені пропагандою кремля) висловити свою позицію і не допустити непередбачуваного розвитку подій.