24 Лютого 2022

Звернення Українського ядерного товариства до МАГАТЕ та ВАО АЕС стосовно безпеки АЕС у зв’язку з військовими діями проти України

Ми, Українське ядерне товариство, як найбільше галузева організація, звертаємось до керівництва Міжнародного агентства за атомної енергії та Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій стосовно існуючої потенційної загрози об’єктам атомної енергетики України у зв’язку з вторгненням збройних сил Російської Федерації на територію України і початком військових дій.

Наголошуємо, що Українська атомна галузь є однією з найбільших та найпотужніших у світі: 15 діючих атомних енергоблоків сумарною потужністю 13.8 ГВт, сховища відпрацьованого ядерного палива та об’єкти поводження з радіоактивними відходами. Будь – які військові дії, диверсійні операції або терористичні акти, спрямовані на ці об’єкти атомної галузі можуть призвести до катастрофічних наслідків не тільки для України, а і для сусідніх країн Європейських країн.

Саме тому ми закликаємо МАГАТЕ та ВАО АЕС, як міжнародні організації докласти всіх можливих зусиль для гарантування безпеки України та її мирної атомної енергетики та промисловості.

Наше спільне завдання – безпечна та стабільна робота АЕС для забезпечення енергетичної безпеки, а тому треба об’єднати всі зусилля світової спільноти для недопущення здійснення будь-яких військових дій проти ядерних об’єктів.

Звернення надіслано до Міжнародного агентства за атомної енергії та Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій, ядерних товариств та асоціацій ЄС та США.