11 Березня 2022

Європейське ядерне товариство зупиняє всю діяльність з компаніями та організаціями РФ та Білорусі

Рада директорів Європейського ядерного товариства (European Nuclear Society) на позачерговому засіданні 8.03.2022 р. прийняла рішення призупинити всю діяльність з організаціями, пов’язаними з владою Російської Федерації та Білорусі, до припинення російської агресії в Україні.

Як зазначається в рішенні «Така діяльність була б несумісною зі статутом Європейського ядерного товариства, в якому ЄЯТ зобов’язується підтримувати мирне застосування ядерної науки і технологій і готова відкрито висловити цю позицію в будь-якому відповідному контексті. Це зобов’язання включає утримання від надання експертних знань або розповсюдження інформації, коли існує явна або імовірна зовнішня зацікавленість у незаконному використанні цього досвіду чи інформації».

Рішення також призупиняє корпоративне членства компаній «РОСАТОМ» та «АТОМТЕХ» в Європейському ядерному товаристві.

Європейське ядерне товариство повністю підтримує заклик Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі «до всіх сторін утримуватися від будь-яких заходів або дій, які можуть поставити під загрозу безпеку ядерного матеріалу та безпечну експлуатацію всіх ядерних установок».