21 Грудня 2022

Відбувся семінар «Прилади і системи для радіаційного контролю» від НВП «АтомКомплексПрилад» та Українського ядерного товариства

Відбувся семінар «Прилади і системи для радіаційного контролю», організований Науково-виробничим підприємством «АтомКомплексПрилад» за підтримки Українського ядерного товариства.

У заході, що відбувся у онлайн-форматі, взяли участь близько 60 слухачів. Серед них – фахівці різних установ та організацій ядерної та суміжних галузей, представники органів державної влади, науковці.

З доповідями виступили фахівці Науково-виробничого підприємства «АтомКомплексПрилад» (НВП «АКП»), зокрема його керівник та голова Відокремленого підрозділу ГО «УкрЯТ» на базі НВП «АКП» Олександр Казимиров.

Під час семінару слухачі ознайомилися із діяльністю та основними розробками НВП «АтомКомплексПрилад», зокрема спектрометричними системами, приладами та методами для забезпечення радіаційної безпеки АЕС, для екологічного та радіаційного контролю та моніторингу, лабораторними інформаційними системами, зокрема, системою управління радіологічними випробуваннями АКЛАБ, а також прослухали доповідь щодо програмного забезпечення для управління спектрометрами і автоматичної обробки спектрів. Окрема частина семінару була присвячена загальним рекомендаціям щодо дій після можливого ядерного вибуху.

НВП «АтомКомплексПрилад» та ГО «УкрЯТ» проводить такі семінари не вперше. На жаль, цього року через воєнний стан в Україні, захід було проведено у форматі вебінару. Захід було заплановано до проведення у онлайн-форматі 8 грудня 2022 року, та через технічні причини перенесено.

Семінари НВП «АтомКомплексПрилад» завжди викликають великий інтерес серед фахівців різних галузей, адже розробки, технології та обладнання НВП «АКП» широко використовуються у ядерній, медичній галузях, у промисловості та сфері екології не тільки в Україні, а й в інших країнах, а участь у такому заході дозволяє підвищувати свою кваліфікацію та знання. По завершенню семінару усі учасники отримають сертифікати про участь.