3 Жовтня 2022

У Києві відбулась IV Міжнародна наукова конференція «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику»

30 вересня на базі Інституту газу Національної академії наук України пройшла щорічна міжнародна наукова конференція «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику. Захід був організований Радою молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України за підтримки Українського ядерного товариства.

Попри труднощі, пов’язані з широкомасштабними воєнними діями на території нашої держави, цього року до участі у Конференції долучилися понад 100 учасників з України та закордону. Зокрема, у конференції взяли участь представники Міністерства енергетики України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Державного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ, Інституту ядерних досліджень НАНУ,зокрема Ради молодих вчених ІЯД, інших провідних установ Національної академії наук України – Інституту електродинаміки НАНУ, Інституту геохімії навколишнього середовища НАНУ, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова, Інститутут електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова, фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом» та українських АЕС, інших підприємств та організацій галузі, Національного університету “Одеська політехніка”, а також науковці та експерти з Канади, Великобританії, Литви, Франції та інших країн.

Учасники конференції представили понад 40 фахових доповідей в рамках пленарного засідання та секційних панелей конференції. Велика увага в доповідях була присвячена питанням функціонування атомної галузі з урахуванням російської військової агресії в Україні, а також перспективам подальшого розвитку атомної енергетики та новим науковим розробкам.

Під час пленарного засідання представники підприємств, наукових установ та організацій, територія розташування яких із початком воєнних була окупована, та які зазнали обстрілів та пошкоджень внаслідок дій російських агресорів, представили у своїх доповідях оцінку наслідків та загроз, що спричинили ці події. Також були обговорені питання готовності АЕС та інших підприємств атомно-промислового комплексу до роботи в умовах воєнних дій та забезпечення належного рівня їх безпеки.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, учасники конференції підтримали необхідність подальшого розвитку галузі як основи сталого розвитку національної економіки та енергетичної безпеки, реалізацію інвестиційних проєктів та проєктів нового будівництва енергоблоків АЕС України за сучасними технологіями. Під час дискусії було підкреслено, що в сучасних умовах надзвичайно важливим є розвиток українського приладо- та машинобудування, впровадження інноваційних розробок та сучасних технологій на всіх етапах ядерно-паливного циклу, а також всебічне сприяння розбудові ядерної енергетики та атомної промисловості з боку держави, зокрема й підтримки ядерної науки та збереження наукового і кадрового потенціалу галузі.

В рамках конференції проходили дві секційні панелі : «Інновації для підвищення безпеки АЕС» та «Інновації для сталого розвитку атомно-промислового комплексу». Робота секційних панелей конференції була присвячена розробкам, інноваціям, науковим дослідженням та перспективним проектам в сфері атомної енергетики.

Серед тем доповідей – інноваційні технології для підвищення безпеки АЕС, удосконалення наявних технологій та нові наукові розробки в сфері підвищення ефективності роботи атомних електростанцій, сучасні методи поводження з радіоактивними відходами, інноваційні підходи при будівництві атомних енергетичних потужностей, використання нових перспективних матеріалів, кібербезпека у сфері ядерної енергетики та секторі енергетичних мереж, роботизовані механічні системи для атомної енергетики, можливості атомної енергії для виробництва «зеленого» водню в Україні та інші.

Також в рамках конференції під егідою Міністерства енергетики України, зокрема заступника міністра Миколи Колісника, який виступив під час відкриття заходу, між Інститутом газу НАН України та Державною паливною компанією «МАСМА» було підписано меморандум про співпрацю у напрямі реалізації пілотного проєкту з розроблення базових засад корпоративної звітності щодо викидів парникових газів і забруднень у навколишнє середовище відповідно до EU «Green Deal».

Партнерами конференції, які надали спонсорську підтримку у проведенні заходу, цього року стали Енергобезпека Груп, Сістем Графіт Компані та СНВО «Імпульс» – провідні українські компанії, які є надійними постачальниками устаткування, обладнання, інжинірингових та сервісних послуг для підприємств атомно-промислового комплексу, що беруть безпосередню участь у реалізації важливих проєктів ядерної галузі України.

Незмінними інформаційними партнерами цьогорічного заходу стали Телеканал ПравдаТУТ, Громадське радіо, лекторій Наукові зустрічі/Scientific meetings, журнал «Енерготехнології та ресурсозбереження», газета «Світ».

Про те, як проходила IV Міжнародна наукова конференція “Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику” у сюжеті інформаційного партнера заходу – телеканалу “Правда ТУТ”

Доповіді учасників за посиланням:

https://bit.ly/3THqWUm