2 Лютого 2022

Атомну енергетику включено до таксономії ЄС

Сьогодні Європейська комісія представила додатковий закон про клімат в рамках Таксономії ЄС, спрямований на пом’якшення наслідків змін клімату та адаптацію до них окремих видів діяльності в сфері атомної енергетики та газу.

Уповноважені комісари ЄС узгодили відповідний текст та прийняли політичне рішення про його офіційне прийняття після перекладу на всі мови ЄС.

В прес-релізі Європейської комісії зазначається, що для досягнення кліматичної нейтральності ЄС до 2050 року потрібні великі приватні інвестиції. Саме тому таксономія ЄС має на меті спрямувати приватні інвестиції в сфери діяльності, які необхідні для досягнення кліматичної нейтральності та прискорення енергетичного переходу, використовуючи всі можливі рішення для якнайшвидшого досягнення глобальних кліматичних цілей.

«Беручи до уваги наукові поради та поточний технологічний прогрес, Європейська комісія вважає, що приватні інвестиції в газову та ядерну діяльність відіграють роль у перехідному періоді. Вибрані види газової та ядерної діяльності відповідають цілям ЄС щодо клімату та довкілля і дозволять нам прискорити перехід від більш забруднюючих видів діяльності, таких як виробництво вугілля, до кліматично нейтрального майбутнього, здебільшого на основі відновлюваних джерел енергії», – зазначається в прес-релізі.

В свою чергу Мейрід МакГіннесс, єврокомісар з питань фінансових послуг, фінансової стабільності та ринків капіталу ЄС коментуючи ухвалене рішення зазначила, що збільшення приватних інвестицій у ядерну та газову галузь у перехідний період є ключем до досягнення кліматичних цілей.

«Сьогодні ми встановлюємо суворі умови, щоб допомогти мобілізувати фінанси для підтримки цього переходу, подалі від більш шкідливих джерел енергії, таких як вугілля. І ми підвищуємо прозорість ринку, щоб інвестори могли легко обрати ядерні або газові проекти при прийнятті інвестиційних рішень», – зазначила МакГіннесс.

Довідково

Таксономія – це перелік юридичних обов’язкових критеріїв для «стійких інвестицій ЄС» з метою адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату. Включення атомної енергетики в таксономію ЄС відкриває для європейської ядерної галузі широкі можливості для отримання інвестицій Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Упродовж багатьох років ЄБРР та ЄІБ збільшували свою підтримку «кліматичним» проектам, однак їх критерії при виборі надавали перевагу в більшості випадків, відновлювальним джерелам енергії.