22 Червня 2021

Відбулась Генеральна Асамблея Європейського ядерного товариства

18 червня 2021 року відбулась Генеральна Асамблея Європейського ядерного товариства, в рамках якої були заслухані звіти про виконання рішень та проведені заходи організації та окреслені плани на майбутнє. Захід проходив у дистанційному форматі.

Українське ядерне товариство в рамках визначеної квоти у 10 представників долучилось до обговорення та взяло участь у голосуваннях.

В рамках заходу президент Європейського ядерного товариства Еміліо Мінгес (Emilio Minguez) доповів про заходи організації протягом звітного періоду та наголосив на необхідності активізації роботи по подальшому позиціонування атомної енергетики в Європі як ефективного та безпечного джерела низьковуглецевої енергії. З цією метою ЄЯТ разом з 23 ядерними товариствами Європи здійснює діяльність по популяризації загальноєвропейської ініціативи Nuclear For Climate (Атомна енергія за збереження клімату) та проводить роз’яснювальну та інформаційну роботу з Європейськими парламентарями та іншими зацікавленими сторонами, зокрема і частині включення проектів атомної енергетики до «зеленої таксономії» ЄС.

В свою чергу представники Українського ядерного товариства зробили анонс майбутніх заходів, які планується провести у другому півріччі 2021 року та запросили до участі в них європейських колег. Серед таких заходів – ХVI Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики», яку планується провести з 17 по 19 листопада у м. Харкові.

Також на засіданні було прийнято рішення провести наступну Генеральну Асамблею влітку 2022 року у м. Києві у випадку зняття карантинних обмежень в країнах ЄС та Україні.