20 Квітня 2021

В рамках конференції INUDECO 2021 Українське ядерне товариство проведе Міжнародну панель «35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС: від минулого до майбутнього»

27 квітня 2021 року в рамках Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2021 Українське ядерне товариство проведе Міжнародну панель «35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС: від минулого до майбутнього».

Українське ядерне товариство, як інформаційний партнер конференції, стало ініціатором проведення окремої панелі, під час якої фахівці ІПБ АЕС НАНУ та Чорнобильської АЕС виступатимуть із доповідями щодо поточного стану ЧАЕС та зони відчуження, проектів з перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно чисту систему, а також ризиків, пов’язаних з виведенням ЧАЕС з експлуатації.

Програма міжнародної панелі УкрЯТ:

  • Сучасний стан радіоактивно забруднених територій Чорнобильської зони відчуження та існуючі екологічні ризики. Паскевич Сергій Анатолійович, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.
  • Зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перспективи розвитку майданчику. Стельмах Дмитро Анатолійович, завідувач відділу стратегічного планування Чорнобильської АЕС.
  • Діяльність з перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему. Савельєв Максим Володимирович, старший науковий співробітник Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.
  • Сучасний стан радіаційної та ядерної безпеки об’єкта «Укриття». Годун Роман Леонідович, завідувач відділу ядерної безпеки Інституту проблем безпеки АЕС НАН України.

Міжнародна панель буде проведена в онлайн форматі за участі представників Європейського ядерного товариства та ядерних товариств США, Японії, Канади, Туреччини, Казахстану, Австралії, Китаю та ін.

Мова міжнародної панелі – англійська.

Участь в INUDECO 2021 візьмуть близько 30 представників Українського ядерного товариства, які стануть доповідачами і у інших секціях конференції.

Нагадаємо, що 27-29 квітня 2021 року в місті Славутичі відбудеться Шоста Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2021 в рамках всеукраїнської програми заходів до 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Конференція має на меті виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи» №556/2020 від 9 грудня 2020 року, зокрема: розгляд проблем та перспектив, щодо підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики, поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом..

ПУ зв’язку з ситуацією, що склалася через пандемію Covid-19, INUDECO 2021 буде проходити в форматі очного та/або онлайн спілкування. Учасники самостійно вирішують за яких умов їм буде безпечніше долучитись до участі в роботі конференції.