19 Жовтня 2021

Українським ядерним товариством організовано візит представників Бельгійського ядерного товариства до ДСП ЧАЕС та в Зону відчуження

16 жовтня 2021 року за сприяння ГО «УкрЯТ» та в рамках реалізації спільних проектів й ініціатив Українського і Європейського ядерних товариств делегація Бельгійського ядерного товариства та представників молодіжної секції Європейського ядерного товариства з інформаційно-ознайомчою метою відвідала Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» та Зону відчуження.

Під час візиту представниками відділу міжнародного співробітництва та інформації ДСП ЧАЕС Юлією Марусич та Наталею Олейніченко було проведено інформативну екскурсію підприємством, під час якої учасники делегації ознайомилися з об’єктами ЧАЕС, СВЯП та СВЯП 2 та об’єктом «Укриття». Зокрема в оглядовому павільйоні об’єкта за допомогою деталізованого макета дізналися історію зведення першої захисної споруди над 4 енергоблоком та будівництва нового безпечного конфайнмента, пройшли 800-метровим «золотим коридором», відвідали блочний щит управління і машинну залу енергоблока №3, оглянули унікальний радянський аналоговий комп’ютер «СКАЛА», а також відвідали Зону відчуження, зокрема м. Прип’ять та радіолокаційну станцію «Дуга».

Серед учасників делегації – працівники провідних підприємств та компаній, які працюють у сфері ядерної енергетики, зокрема Tractebel, Electrabel, наукових установ та дослідницьких центрів Бельгії – Університету Брістоля, Університету Хассельта, Інституту дослідження заліза ім. Макса Планка, ядерного дослідницького центру SCK CEN та інших.

Українське ядерне товариство не вперше здійснює ознайомчі та технічні візити представників ядерної галузі інших країн, які спрямовані розширення комунікації та взаємодії між фахівцями-ядерниками України, Європи та світу.

І цього разу учасники візиту мали можливість обмінятися досвідом з українськими колегами щодо питань безпеки АЕС, виведення з експлуатації енергоблоків, зокрема на прикладі ЧАЕС, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, а також обговорили можливі спільні проекти з Українським ядерним товариством, спрямовані на популяризацію атомної енергетики в Україні та Європі.