2 Липня 2021

Інформація щодо роботи представника ГО «УкрЯТ» в складі громадської ради при Міністерстві фінансів України

Від Українського ядерного товариства Членом Громадської ради при Міністерстві фінансів України було обрано Тетяну Потопальску, яка бере активну участь в роботі громадської ради та виступає з ініціативами щодо покращення системи оподаткування підприємств ядерної галузі та створення для них сприятливого регуляторного поля для ефективної господарської діяльності. За час роботи в громадській раді Тетяна Потопальська взяла участь в наступних заходах:

Діловий союз разом Громадською радою при ДПС України провели відеоконференцію «Податкові правопорушення. Новації 2021»

Учасниками заходу стали більше 85 представників реального сектору економіки, податківці та експерти.

Президент УСПП Анатолій Кінах у своєму виступі підкреслив, що стабільність, прогнозованість та прозорість фіскального поля дуже важливі для бізнесу і інвесторів. Так само, як і забезпечення верховенства права, рівності всіх перед законом, адаптація технічних стандартів і регламентів.

Представниця ГО «Українське ядерне товариства» Тетяна Потопальска провела презентацію для учасників відеоконференції по змінам у визначенні податкових правопорушень з 1 січня 2021 року. Йшлося про встановлення вини платників податків, фінансову відповідальність та її розміри, податкові перевірки тощо. Окремо зупинилися на питаннях відповідальності контролюючих органів за порушення податкового законодавства.

Запис відеоконференції за посиланням: www.youtube.com/watch?v=2O-DoVb-pn8

Круглий стіл щодо запуску діяльності Бюро економічної безпеки

Активну участь у проведенні круглого столу щодо запуску діяльності Бюро економічної безпеки взяла представниця ГО «УкрЯТ» Тетяна Потопальська. Захід було проведено Асоціацією платників податків України та Українським союзом промисловців і підприємців.

Окремим питанням став розгляд пропозицій бізнесу до законопроекту № 3959-1, що має багато в чому визначати діяльність новоствореного Бюро. Він містить значну кількість позитивних норм, і в той же час має критичні недоліки, які спотворюватимуть саму мету діяльності БЕБ, криміналізуючи низку статей.

Представниця ГО «Ядерний форум» звернула увагу на положення законопроекту № 3959-1, прийнятого у першому читанні, положеннями якого ,зокрема, вводиться кримінальна відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість. Для прикладу нею було зазначено, що за подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (з недостовірними відомостями), навіть без його фактичного отримання, може загрожувати кримінальна відповідальність. Законопроектом 3959-1 визначається підслідність БЕБ за певним переліком статей Кримінального кодексу, який не є достатнім, щоб Бюро було єдиним органом із розслідування значних економічних злочинів. Для прикладу: шахрайство, вчинене у великих або особливо великих розмірах, організованою групою, з використанням комп’ютерної техніки (ч. 3 і 4 ст. 190 КК), привласнення та розтрата чужого майна (ч. 1, 3-5 ст. 191 КК) – й надалі розслідуватимуться поліцією. Водночас зазначені злочини складають значну частку саме економічних злочинів.

УСПП, Антикризова рада громадських організацій, Асоціація платників податків систематизують пропозиції по доопрацюванню законопроекту до другого читання та направлять їх до профільних комітетів ВРУ як спільну позицію ділової спільноти.

Запис відеоконференції за посиланням: www.youtube.com/watch?v=YO1mBPnyLyQ&t=52s

Представниця ГО «Українське ядерне товариство» Тетяна Потопальська прийняла активну участь у професійній аргументованій дискусії щодо адміністрування податків, яка відбулася 24.06.2021 під час засідання комітетів Громадської ради при ДПС та Податкового комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів України. Під час засідання учасники, зокрема, розглянули норми проєкту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень від 02.06.2021 № 5600. Представниками Громадської ради були висловлені застороги щодо певних його норм та положень. Також обговорювалися узагальнюючі податкові консультації – роз’яснення щодо контрольованих іноземних компаній, трансфертного ціноутворення, представництв нерезидентів.

Детальніше за посиланням: bit.ly/3nGWRYh