14 Травня 2021

Делегатами третьої Конференції ГО «УкрЯТ» обрано нове керівництво Товариства

14 травня 2021 року у Києві відбулась ІІI звітно-виборча Конференція Українського ядерного товариства, під час якої було обрано нового президента та правління організації.

Також було затверджено новий склад Правління, до якого увійшли 43 представники Українського ядерного товариства та переобрано виконавчого секретаря й ревізійну комісію терміном на 2 роки.

На засіданні Товариства також виступив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін, який відзначив важливість соціальних проектів Українського ядерного товариства, які спрямовані на підтримку суспільством атомної енергетики України та висловив сподівання на взаємодію і у цьому напрямі.

На Конференції також було підбито підсумки двох звітних років роботи ГО «УкрЯТ». Звітуючи про діяльність Товариства, виконавчий секретар УкрЯТ Данило Лавренов проінформував присутніх про заходи інформаційно-просвітницького, державницького, організаційного та міжнародного напрямів, які були реалізовані силами керівництва та Відокремлених підрозділів Товариства спільно із партнерами організації, профільними закладами вищої освіти та науковими установами. Данило Лавренов доповів, що протягом звітного періоду було проведено понад 35 заходів, спрямованих на популяризацію атомної енергетики та вирішення проблемних питань галузі. Він також подякував присутнім за злагоджену плідну роботу і закликав до подальших активних консолідованих дій для розвитку української атомної енергетики.

До звітів також були запрошені голови та представники відокремлених підрозділів Товариства, які доповіли про результати втілення десятків проектів, які реалізуються у регіонах розташування підприємств атомної енергетики та промисловості.

В Конференції ядерного товариства також взяв участь міський голова міста Вараш Олександр Мензул, який виступив з пропозицією до членів УкрЯТ підтримати ініціативи по вирішенню проблемних питань міст-супутників АЕС України та громад 30-кілометрової зони спостереження. «Першочерговими є проблеми повернення територіальним громадам зон спостереження частини збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження АЕС в розмірі 1,9 млрд грн. Ці кошти були перераховані в повному обсязі НАЕК «Енергоатом» до Державного бюджету України, однак так і не були направлені до місцевих бюджетів», – зазначив міський голова Вараша. Також не менш важливим питанням є повернення пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів, що проживають в зоні спостереження українських АЕС, яка була безпідставно скасована у грудні 2020 року. Окрім того Олександр Мензул закликав налагодити активну співпрацю з Асоціацією громад зон спостереження АЕС, яка була створена у квітні та місцевої владою міст-супутників для найскорішого вирішення зазначених проблемних питань. Делегати конференції одноголосно підтримали зазначені ініціативи та прийняли рішення конференції про налагодження ефективної взаємодії з Асоціацією та громадами територій розташування українських АЕС.

Також під час засідання було сформовано попередній склад Науково-аналітичної секції, рішення про створення якої було прийняте на засіданні правління ГО «УкрЯТ» у грудні 2020 року. Завданням секції стане підготовка аналітичних статей та матеріалів щодо проблемних питань функціонування та розвитку атомної енергетики та інформаційна підтримка стратегічних проєктів розвитку атомної галузі України.