9 Серпня 2021

30 років на варті безпеки: Українське ядерне товариство за підтримки Енергоатома проведе науково-практичну конференцію

З нагоди 30-ї річниці незалежності України 18 серпня 2021 року громадська організація «Українське ядерне товариство» (ГО «УкрЯТ») за підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» проведе науково-практичну конференцію «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани». Захід відбудеться у конференц-залі НАЕК «Енергоатом» на вул. Гоголівській, 22-24.

Фахівці Дирекції, керівники відокремлених підрозділів Енергоатома (серед яких – атомні станції та Науково-технічний центр), ветерани атомної енергетики, експерти та члени науково-аналітичної секції УкрЯТ, а також представники міжнародних організацій і закордонних партнерів НАЕК, зокрема Всесвітня асоціація організацій, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), Framatome і Polenergia SA, обговорять напрями подальшого розвитку атомно-енергетичного комплексу, питання підвищення рівня безпеки АЕС, а також внесок атомників в енергетичну безпеку України.

Під час першої секції «АЕС України: 30 років безпечної експлуатації» фахівці говоритимуть про стан реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, моніторинг технічного стану будівельних конструкцій АЕС як складову їхньої безпеки, а також про досягнення в галузі підвищення культури безпеки. Крім того, до обговорення плануються теми оптимізації технічного обслуговування і ремонту на основі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС, впровадження новітніх технологій та модифікації обладнання реакторних установок з метою підвищення рівня безпеки.

Під час другої секції «Наукові розробки та досягнення для безпечної експлуатації АЕС» виступатимуть представники ВАО АЕС, компаній Framatome та Polenergia SA. Вони розповідатимуть про світові зусилля з підвищення безпечності атомної генерації та сучасні виклики й способи їх подолання. Другу секцію модеруватиме директор ВП «Науково-технічний центр» (ВП «НТЦ») Микола Власенко.

Окрему увагу делегати приділять принципам культури безпеки. Так, науковці Інституту проблем безпеки АЕС НАН України розповідатимуть про реалізацію цих принципів у процесі впровадження сучасних наукомістких систем контролю нейтронно-фізичних параметрів ядерних реакторів. А фахівці ВП «НТЦ» доповідатимуть про науково-технічну та інженерну підтримку в процесі обґрунтування безпеки АЕС.

Місце проведення: конференц-зала ДП «НАЕК «Енергоатом», м.Київ, вул. Гоголівська, 22-24.

Дата і початок заходу: 18 серпня 2021 року, 9:00.