24 Липня 2020

Українське ядерне товариство провело першу онлайн-зустріч серії «Шлях до кар’єри в атомно-енергетичній галузі»

Українське ядерне товариство провело першу онлайн-зустріч серії «Шлях до кар’єри в атомно-енергетичній галузі». Зустріч була присвячена вибору спеціальності, вступу та навчанню в профільних закладах вищої освіти, проходженню практики та працевлаштуванню на підприємствах атомної енергетики. Захід проходив в онлайн форматі на платформі Google Meet.

Близько 20 слухачів з міст-супутників атомних станцій і підрозділів НАЕК «Енергоатом», столиці та інших міст України долучилися до діалогу з молодими фахівцями-атомниками: керівником ГО «Молодіжна енергетична спільнота» Іллею Черепановим, інженером з експлуатації устаткування атомних електростанцій ВП «Атомпроектінжиніринг» Генріхом Кальяном, керівником відокремленого підрозділу Українського ядерного товариства на Запорізькій АЕС Андрієм Тузом та інженером відділу поводження з відпрацьованим ядерним паливом НАЕК «Енергоатом» Михайлом Яценком.

Основною метою зустрічі став обмін досвідом зі школярами, абітурієнтами, студентами, представниками приймальних комісій та фахівцями з профорієнтації профільних для атомної енергетики закладів вищої освіти. В рамках дискусії спікери змогли поділитися історіями про те, як вони обирали свій фах, навчалися в університеті, а пізніше працевлаштовувалися на підприємства атомної галузі.

Як зазначив модератор заходу, член УкрЯТ Олександр Гарань: «Атомна енергетика – це не лише персонал, що здійснює безпосереднє управління ядерними установками, а також – економісти, логісти, юристи, програмісти, та й навіть журналісти і фахівці з PR. Організовуючи цей захід, ми не хотіли дублювати інформацію з відкритих джерел, а намагалися поділитися тим досвідом, який ми здобули при вступі та навчанні в університеті. Впевнений, що він стане корисним не тільки абітурієнтам, що вступають на профільні для галузі спеціальності, а й тим, хто хоче більше дізнатися про підготовку кадрів для ядерної генерації.»

Українське ядерне товариство зауважує, що Україна має великий промисловий, технічний та науковий потенціал, багаторічний досвід в будівництві та безпечній експлуатації АЕС, можливості з розвитку енергетики та економіки за рахунок власних високопрофесійних технічних та інженерних кадрів.

Усвідомлюючи значення збереження і примноження кадрового потенціалу для атомної галузі, а також розуміючи важливість залучення молоді до навчання технічним спеціальностям, УкрЯТ продовжуватиме проводити профорієнтаційні зустрічі. Для того, щоб такий формат заходу ставав кориснішим та більш інформативним для учасників, запрошуємо пройти опитування, яке допоможе нам визначити найактуальніші теми для наступних зустрічей: forms.gle/DDFcTzGgVnYxBHFR7