19 Серпня 2020

Щодо окремих заяв членів УкрЯТ та офіційної позиції Українського ядерного товариства

У зв’язку з поширенням окремих заяв членів та керівництва Українського ядерного товариства, обговоренням у ЗМІ та соціальних мережах ситуації у атомній галузі, поточного стану оператора українських АЕС «НАЕК «Енергоатом», питань кадрових призначень на підприємства атомної енергетики та державної політики у сфері функціонування та розвитку атомної галузі повідомляємо наступне.

Офіційною позицією Українського ядерного товариства згідно з Статутом є рішення Конференції або Правління УкрЯТ як вищого органу управління організацією (п. 6.7 та 6.14. Статуту). Всі проблемні питання, пов’язані з функціонуванням та розвитком української ядерної галузі, обговорюються членами правління УкрЯТ на засіданнях Правління і Конференціях Товариства, та у разі прийняття спільного рішення оприлюднюються у вигляді офіційних заяв, відкритих листів та інших документів УкрЯТ на офіційному сайті організації. Всі інші заяви окремих членів товариства є їх особистою думкою, а не офіційною позицією Українського ядерного товариства та його членів, яка може не співпадати з позицією Товариства.

Офіційні заяви Українського ядерного товариства розміщуються виключно на офіційному сайті організації www.ukrns.org, Facebook-сторінці https://www.facebook.com/ukrnuclearsoc/ або розсилаються з офіційної поштової скриньки Товариства info@ukrns.org.

В той же час повідомляємо, що члени Українського ядерного товариства дуже стурбовані ситуацією, яка склалась в енергетичний галузі України, зокрема в атомній енергетиці. Обмеження потужності енергоблоків АЕС, тотальне недофінансування атомної генерації через недосконалість роботи нового ринку електроенергії та спотворення механізму ПСО вже призвело до критичної ситуації в ядерній галузі України та накопичення загального боргу перед «НАЕК «Енергоатом» в розмірі понад 18 млрд грн. Це в свою чергу негативно впливає на ситуацію в урановидобувній галузі та на інших підприємствах атомної енергетики та промисловості, які напряму залежать від фінансового стану оператора українських АЕС.

Саме тому на сьогодні захист інтересів ядерної галузі України є першочерговим завданням Товариства, адже ядерна енергетика та атомно-промисловий комплекс є найвагомішими складовими економічної, енергетичної та екологічної безпеки нашої держави.