14 Грудня 2020

Правління УкрЯТ підбило підсумки роботи Товариства у 2020 році

10 грудня відбулось підсумкове засідання Правління Українського ядерного товариства, на якому обговорювались результати діяльності УкрЯТ за 2020 рік та план роботи на наступний рік. Також члени Правління Товариства обговорили низку актуальних питань інформаційно-просвітницького, державницького, та організаційного напрямків діяльності Товариства. Зокрема питання проведення звітно виборчої кампанії 2021 року та чергової Конференції товариства.

У зв’язку з карантином на території України засідання Правління Українського ядерного товариства відбулось в он-лайн форматі.

Доповідаючи про виконання плану робіт Товариства, Виконавчий секретар Лавренов Данило зазначив, що карантинні обмеження, спричинені пандемією Covid-19, змусили відмовитись від проведення низки конференцій та міжнародних заходів, які були перенесені на більш пізні терміни. Не зважаючи на це, більшість запланованих заходів УкрЯТ на 2020 рік були виконані.

Зі звітом про діяльність УкрЯТ за квітень-грудень 2020 року модна ознайомитись за посиланням – Звіт УкрЯТ за квітень-грудень 2020 року.

Доповідаючи про план робіт УкрЯТ на 2021 рік, Данило Лавренов зауважив, що план вже традиційно буде включати 5 основних напрямків роботи (організаційний, науково-прикладний, просвітницький, видавницький, а також співробітництво з партнерами) та загалом 39 заходів, включаючи заходи відокремлених підрозділів Товариства. Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію рішенням Правління було дозволено коригувати терміни виконання плану робіт на 2021 рік з урахуванням карантинних обмежень.

Окремим питання засідання Правління було створення науково-аналітичної секції УкрЯТ, завданням якої стане підготовка аналітичних статей та матеріалів щодо проблемних питань функціонування та розвитку атомної енергетики та інформаційна підтримка стратегічних проєктів розвитку атомної галузі України. До складу секції мають увійти представники Правління та відокремлених підрозділів УкрЯТ, а голову буде обрано на найближчій Конференції Товариства.

Не менш важливим стало обговорення проєктів з підтримки ветеранів атомної енергетики та промисловості і реалізації програм передачі знань у сфері використання ядерної енергії. З цією метою на 2021 рік заплановано провести міжнародну конференцію ветеранів атомної енергетики, приурочену до 35 роковин аварії на Чорнобильскій АЕС. Завданням конференції стане обмін досвідом ветеранів атомників щодо культури безпеки в атомній енергетиці та досвіду експлуатації АЕС.