4 Травня 2020

Конференція INUDECO 2020 відбулася в режимі онлайн

Цьогорічна V Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» (INUDECO 2020) відбулась 27 – 29 квітня 2020 р. в режимі онлайн. Конференція мала на меті розгляд наукових проблем, налагодження співпраці та обміну досвідом у сфері зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

INUDECO 2020 була організована виконавчим комітетом Славутицької міської ради за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «Чорнобильська АЕС», Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України та Інституту проблем математичних машин і систем НАН України.

У конференції взяли участь більше 100 учасників з України, Білорусі, РФ, Чехії, Польщі, Німеччини та Японії, серед яких 8 членів Українського ядерного товариства, яке вкотре виступає інформаційним партнером заходу.

Програмою конференції було передбачено пленарну дискусію та три секційних засідання за темами: Чорнобильська АЕС та об’єкт «Укриття»; Атомна енергетика та нова генерація; Від катастрофи до нового життя.

27 квітня відбулася пленарна дискусія INUDECO 2020 за темою «Від катастрофи до нового життя: виклики COVID-19/Чорнобиль». Модерував дискусію міський голова міста Славутича Юрій Фомічев.

У пленарній дискусії INUDECO 2020 взяли участь Сергій Калашник (голова Державного агентства України з управління Зоною відчуження), Валерій Сейда (перший заступник генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС»), Сергій Паскевич (заступник директора Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України) та Сергій Дудкін (заступник технічного директора з інженерної роботи ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК «Енергоатом»).

Роботу першої секції «Чорнобильська АЕС та об’єкт «Укриття»» модерував науковий співробітник Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Максим Савельєв. На секції було представлено 15 доповідей.

Секційні виступи розпочав Ясунорі Ігараші з Університету Фукушіми (Японія), який презентував результати проекту SATREP щодо багаторічної тенденції концентрації радіонуклідів та гідрологічної ситуації. До роботи секції долучились представники Чорнобильської АЕС, Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. На секції свої доповіді представили Норберт Молітор (Plejades) та Андреас Ветзіг (Fraunhofer IWS), Петер Кржиштек (Munich University of Applied Sciences, Munich, Germany).

Роботу другої секції «Атомна енергетика та нова генерація» модерував заступник начальника відділу стратегічного планування ДСП ЧАЕС Віктор Кучинський. Головними темами були ремонтно-технічне обслуговування АЕС, зняття з експлуатації атомних електростанцій, інформаційні технології на об’єктах критичної інфраструктури. Озвучено 10 доповідей.

На секції представили свої доповіді співробітники ДСП «Чорнобильська АЕС», Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, ВП «Атомремонтсервіс» ДП «НАЕК «Енергоатом», Чеського технічного університету в Празі, Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, НВП «Атомкомплексприлад», Чернігівського національного технологічного університету та Сумського державного університету.

Роботу третьої секції «Від катастрофи до нового життя» модерувала директор КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради Арина Старовойтова. На секції було представлено 14 доповідей, які стосувались реабілітації, реінтеграції територій та соціальної адаптації населення, використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії, екстремальний та індустріальний туризм у Зоні відчуження та у місті Славутичі.

У секції взяли участь представники Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України, ДУ «ННЦРМ НАН України», SoftServe, ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України», Національного університету біоресурсів і природокористування України та Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Цьогорічна конференція INUDECO 2020 не лише надала можливість поспілкуватися із колегами, поділитись успішним досвідом, а й вже традиційно стала майданчиком для налагодження співпраці та розвитку спільних напрацювань у майбутньому. За результатами конференції буде випущено збірник, до якого увійде 49 тез та статей.