19 Листопада 2019

У Харкові відбулась XV міжнародна конференція «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

13–15 листопада в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулась ХV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики». Участь у конференції взяли понад 80 учасників, а сам захід було приурочено до 215-річчя з дня заснування Харківського національного університету.

Цьогорічна конференція вже традиційно зібрала представників наукових установ, підприємств та організацій з усієї України та закордону. Зокрема учасниками стали науковці з України, Іспанії, Грузії, Литви та інших країн, а також фахівці з Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС. Цього року до участі у конференції також долучилися представники Європейського ядерного товариства.

Учасники конференції представили презентації та доповіді з актуальних питань функціонування та розвитку ядерної галузі та ядерних досліджень, підвищення рівня безпеки енергоблоків, вдосконалення обладнання АЕС, модернізації технологій і процесів, які використовуються на об’єктах атомної енергетики.

На відкритті конференції з вітальним словом до учасників виступили ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна – Віль Бакіров, директор Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ – Віктор Воєводін; проректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна – Микола Азаренков; президенти Українського та Європейського ядерних товариств Григорій Муляр та Алстер Лейрд.

Відкриваючи конференцію, президент УкрЯТ побажав всім учасникам плідної роботи та зазначив важливість проведення подібних наукових заходів для розвитку ядерної галузі: «Всі наукові напрацювання та дослідження, які будуть представлені на сьогоднішній конференції, є дуже важливими, адже дозволяють розвиватися та ставати ще безпечнішою одній з провідних галузей промисловості, що забезпечує енергетичну стабільність та економічний розвиток», – зазначив Григорій Муляр.

Робота конференції проводилась у двох секціях. Перша секція включала теми, пов’язані з роботою з громадськістю в атомній галузі, розвитком атомно-енергетичного комплексу в Україні та матеріалами для ядерної енергетики. В рамках другої секції обговорювались питання підвищення рівня безпеки та ефективності експлуатації АЕС, продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків та управління старінням основного обладнання. В кожній з секцій були представлені новітні підходи та унікальні розробки науковців та фахівців у сфері ядерної галузі з провідних закладів вищої освіти, наукових центрів та українських енергетичних підприємств та організацій Крім розгляду теоретично-прикладних питань, які включали в себе обґрунтування проектних рішень для нового устаткування, моделювання технологічних процесів та обладнання, в рамках секцій розглядались і питання стратегічного розвитку галузі, зокрема питання добудови нових енергоблоків, використання в Україні малих модульних реакторів та ін.

В рамках програми конференції для учасників була проведена автобусна екскурсія по місту Харків та організована товариська вечеря, в рамках якої представників з різних ЗВО, підприємств та організацій змогли ближче познайомитись та обговорити доповіді та презентації.

За матеріалами конференції опубліковано збірник тез доповідей.

З тезами доповідей можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ.