23 Листопада 2018

УкрЯТ виступило організатором XIV міжнародної конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

14-16 листопада в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулась ХΙV Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики», присвячена 25-річчю Українського ядерного товариства. Заявки на участі у конференції подали 34 підприємства з 15 міст України, а також представники Білорусі та Литви. Всього у роботі конференції взяли участь понад 90 фахівців та науковців, які представили презентації та доповіді з актуальних питань функціонування та розвитку ядерної галузі та ядерних досліджень, підвищення рівня безпеки енергоблоків, вдосконалення обладнання АЕС, модернізації технологій і процесів, які використовуються на об’єктах атомної енергетики.

На відкритті конференції з вітальним словом до учасників виступили ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна – Віль Бакіров, генеральний директор ННЦ ХФТІ – Микола Шульга; директор ІФТТМТ ННЦ ХФТІ, віце-президент ГО «УкрЯТ» – Віктор Воєводін; проректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна – Микола Азаренков; керівник молодіжної секції ГО «УкрЯТ», начальник зміни ВП ХАЕС – Олександр Хомич.

Робота конференції проводилась у трьох секціях: «Ядерна фізика та енергетика. Радіаційне матеріалознавство», «Підвищення рівня безпеки та ефективності АЕС. Продовження терміну експлуатації та керування старінням обладнання АЕС», а також секції «Питання розвитку атомно-енергетичного комплексу в Україні». В кожній з секцій були представлені новітні підходи та унікальні розробки науковців та фахівців у сфері ядерної галузі з провідних закладів вищої освіти та українських енергетичних підприємств. Крім розгляду теоретично-прикладних питань, які включали в себе обґрунтування проектних рішень для нового устаткування, моделювання технологічних процесів та обладнання, в рамках секцій розглядались і питання стратегічного розвитку галузі, зокрема питання добудови нових енергоблоків, вибору реакторних технологій та ін.

Після закриття конференції, для учасників була проведена автобусна екскурсія по місту Харків, а також відвідування екопарку. Фіналом конференції стала товариська вечеря, в рамках якої представники з різних ЗВО, підприємств та організацій змогли ближче познайомитись та в неформальній обстановці обговорити доповіді та презентації.

За матеріалами конференції опубліковано збірник тез доповідей. З тезами доповідей можна ознайомитись за посиланням.