9 Листопада 2018

Українське ядерне товариство взяло участь у XVI Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України сьогодення та майбутнє»

З 6 по 8 листопада в Києві проходив щорічний Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України сьогодення та майбутнє». Форум є унікальним енергетичним заходом, який щорічно збирає провідні енергетичні підприємства, галузевих експертів та науковців для обміну досвідом, демонстрації нових розробок та інноваційних рішень. Важливим цей захід є і для атомників, адже саме в рамах форуму проходить День атомної енергетики – круглий стіл, який присвячений актуальним питанням функціонування та розвитку ядерної галузі в Україні та світі.

Цьогоріч Українське ядерне товариство приймало активну участь, як в діловій, так і в виставковій програмі Форуму. Зокрема, разом з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Молодіжної енергетичною спільнотою, Енергоатомом, Укргідроенерго та компанією Siemens було організовано та проведено енергоквест «Місто енергії», участь в якому взяли студенти та молоді фахівці з провідних закладів вищої освіти. В рамках енергоквесту всі учасники були поділені на команди, а завданням став пошук відповідей на запитання, які їм підготували енергетичні компанії та організатори. Відповідно до завдання, кожній команді потрібно було відвідати 5 зон та зібрати «ключі», інформацію щодо наступного місцезнаходження завдань команди отримували у формі підказок, які надавали організатори. Найактивніша команда, яка швидше за інших надала правильні відповіді на всі запитання стала переможцем та отримала пам’ятні подарунки від організаторів. Крім енергоквесту в рамках співпраці з Енергоатомом Українське ядерне товариство проводило тематичні вікторини для всіх учасників виставки. Вікторина проходила у формі бліц – запитань про атомну енергетику, в рамках якої учасники мали змогу дізнатися цікаві факти про функціонування українських АЕС.

IMGP6703 Pano

Ділова програма форуму була не менш насиченою. Основним заходом ділової програми став День атомної енергетики, який зібрав визнаних фахівців ядерної енергетики та промисловості. Тематика цьогорічного дня атомної енергетики: «Атомна енергетика: нові можливості для інноваційного розвитку України», була присвячена розгляду питань перспектив атомної енергетики в Україні, особливостей реалізації проектів нового будівництва, функціонування нового ринку електроенергії, а також впровадження в Україні малих модульних ректорів. Не менш актуальними були презентації про реалізацію надважливого для України проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС», який може стати основою для фінансування добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

light IMGP6791 Pano

Окрема сесія круглого столу була присвячена питанням імпортозаміщення і можливостям вітчизняних виробників. Зокрема, свої нові розробки для атомної галузі презентували флагмани української промисловості – Турбоатом, Імпульс, Радій та Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування. В рамках Дня атомної енергетики також відбулась презентація видання про історію кваліфікації ядерного палива Westinghouse в Україні, автором якої став голова відокремленого підрозділу УкрЯТ в м. Южноукраїнськ Георгій Распопін. У виданні, зробленому у форматі спогадів, описується історичний шлях кваліфікації ядерного палива Westinghouse на українських АЕС та проблеми і виклики, які доводилось вирішувати.

З усіма презентаціями, представленими в рамках Дня атомної енергетики можна ознайомитись нижче.

Стратегічна панель «Атомна енергетика в Україні та світі. Рік 2018»

Презентація директора ВП «Науково-технічний центр» НАЕК «Енергоатом» Миколи Власенка «Роль та місце АЕС на енергетичній мапі світу»

Презентація консультанта Державної інспекції ядерного регулювання України Віктора Шендеровича «Нормативне забезпечення атомної енергетики: стан та перспективи»

Презентація директора з продовження експлуатації виконавчої дирекції з виробництва НАЕК «Енергоатом» Тараса Ткача «Енергоатом» сьогодні: безпечно та надійно»

Презентація генерального директора ВП «Енергоатом-Трейдинг» НАЕК «Енергоатом» Сергія Бедіна «Майбутній енергоринок: ризики та перспективи для атомної генерації»

Стратегічна панель «Інвестиційні можливості для світової атомної індустрії»

Презентація заступника директора з виробництва НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та заступника голови наглядової ради Polenergia international s.àr.l Ганса Швейкардта «Енергоміст «Україна – ЄС»: сучасно, актуально, перспективно»

Презентація віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна та генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Олександра Рибчука «Добудова ХАЕС: як зробити з довгобуду успішний інвестпроект»

Презентація начальника відділу координування проектів технічної допомоги дирекції з міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом» Андрія Маланіча та провідного інженера відділу моніторингу світових напрямів функціонування та розвитку ядерно-енергетичного комплексу дирекції з міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом» Іллі Краснухи «Інновації у світовій ядерній енергетиці: вдосконалені реакторні технології та еволюція системи постачань»

Дискусійна панель «Можливості України як європейського центру для розповсюдження інновацій в атомній енергетиці»

Презентація президента Westinghouse Electric Sweden Азіз Дага та менеджера проекту палива для реакторів ВВЕР Карини Оннебі «Інновації та нові розробки Westinghouse для атомної енергетики»

Презентація директора Holtec Ukraine Сергія Тараканова «Унікальні можливості України для впровадження технологій SMR-160»

Панель асоціації «Український ядерний форум»: «Промисловість для атомної галузі: вироблено в Україні»

Презентація заступника начальника конструкторського відділу Спеціального конструкторського бюро АО “Турбоатом” Ігора Палькова «Розробка і модернізація паротурбінного обладнання для АЕС»

Презентація голови наглядової ради СНВО «Імпульс» Володимира Єлісеєва та заступника директора СНВО «Імпульс» Костянтина Герасименка «Інноваційні рішення СНВО «Імпульс» для систем контролю та управління АЕС»

Презентація генерального директора НВП «Радій» Олександра Сіори «Інноваційні рішення для реалізації проектів АСУ ТП АЕС»

Презентація генерального директора Київського центрального конструкторського бюро арматуро будування Сергія Крепака «Розробки з підвищення безпеки експлуатації запірної арматури АЕС. Розгляд розроблених виробів, поставлених на серійне виробництво»