13 Грудня 2018

Українське ядерне товариство взяло участь у Генеральній асамблеї Європейського ядерного товариства

Українське ядерне товариство взяло участь у Генеральній асамблеї Європейського ядерного товариства з нагоди 24-ї конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP24). Під час робочої зустрічі, яка відбулася 6 грудня в Кракові, керівники ядерних товариств країн ЄС відзвітували про виконану за 2018 рік роботу, а також окреслили плани з діяльності на наступний рік.

Серед питань, що піднімалися учасниками асамблеї, були питання необхідності розширення співпраці з національними операторами АЕС щодо обміну досвідом в питаннях інформування населення та зацікавлених сторін про нове будівництво ядерних об’єктів, поводження з ВЯП та РАО, а також виведення з експлуатації АЕС, що вичерпали свій ресурс, планування спільних заходів та ініціатив з інформування громадськості про нові розробки та перспективні проекти в сфері використання ядерної енергії; реалізація спільних інформаційних, просвітницьких та іміджевих проектів, спрямованих на популяризацію атомної енергетики як безпечного, ефективного та низьковуглецевого джерела енергії. Однієї з таких ініціатив є проект Nuclear for Climate (ядерна енергетика за збереження клімату), який позиціонує атомну енергетику як екологічно чисте низьковуглецеве джерело енергії, що відіграє ключову роль у збереженні клімату. У 2015 році одним із засновників та основних підписантів цієї ініціативи виступило Європейське ядерне товариство.

За результатами зустрічі виконавчий секретар УкрЯТ Данило Лавренов та президент ЄЯТ Алістер Лард обговорили можливість проведення розширеного засідання Європейського ядерного товариства у 2019 році на майданчику однієї з українських АЕС, а також перспективи участі організацій – членів Європейського ядерного товариства в інформаційно-просвітницьких, іміджевих та наукових заходах, що регулярно проводить УкрЯТ та НАЕК «Енергоатом»: міжнародних конференціях, інформаційно-просвітницьких візитах на об’єкти атомно-промислового комплексу України, освітніх проектах (Весняна школа НАЕК «Енергоатом», Літня ядерна школа, Міжнародний молодіжний форум УкрЯТ), міжнародних спортивних змаганнях (веломарафон «100 ВелоWatt», півмарафон «Незалежні люди», крос-триатлон «3 блок. Перезавантаження») та ін.

Довідково: Європейське ядерне товариство є найбільшим товариством Європи з ядерної науки, досліджень та промисловості. Серед членів ЄЯТ 23 національних ядерних товариства та 60 корпоративних членів (в т.ч. провідні підприємства, що працюють у сфері атомної енергетики і промисловості – Westinghouse, Urenco, Orano, EDF, Nukem та ін.).