18 Грудня 2017

Яким був 2017 рік для Українського ядерного товариства і яким стане наступний?

Цьому, а також іншим аспектам діяльності УкрЯТ та його відокремлених підрозділів, було присвячене підсумкове засідання Правління Товариства за 2017 рік, що відбулося 14 грудня у Києві. Члени Правління та інші запрошені – члени ревізійної комісії та голови відокремлених підрозділів Товариства – мали змогу ознайомитись з доповідями Керівництва та виступити особисто (Порядок денний).

Відкриваючи захід, Президент Товариства Григорій Муляр доповів про результати діяльності Товариства за 2017 рік та проінформував присутніх про нові, зокрема соціально-економічні, виклики, що постали перед галуззю у зв’язку з недержавницькою позицією НКРЕКП при формуванні тарифу на відпуск електроенергії АЕС.

«Тариф не дозволяє профінансувати у повному обсязі виробничі, інвестиційні та соціальні програми. Існують реальні ризики того, що підготовлений висококваліфікований персонал за нинішніх умов, коли зарплати атомників упали в порівнянні з іншими галузями в рази, може перейти на атомні електростанції Білорусі, Туреччини або інших країн, які зараз будують нові АЕС з реакторами типу ВВЕР. Необхідно зробити усе, щоб зберегти атомні кадри, це безпека не лише АЕС, а й енергетична безпека всієї держави!»

Одним із подібних викликів для атомної енергетики та ядерної промисловості України є необхідність передачі знань між поколіннями атомників. Для сприяння консолідації та координації діяльності ветеранів атомної енергетики за підтримки УкрЯТ була створена громадська організація «Спілка ветеранів атомної енергетики і промисловості України». Зі структурою та напрацьованим досвідом роботи Спілки ознайомив присутніх член правління УкрЯТ, голова ГО «СВАЕПУ» Максим Кремень, та у своїй презентації наголосив на важливості створення умов для залучення ветеранів у процеси передачі критичних знань і підготовки кадрів.

У свою чергу Віктор Воєводін, віце-президент УкрЯТ та директор ІФТТМТ ННЦ ХФТІ, розповів про можливості залучення коштів від європейських грантових програм для проведення наукових досліджень в галузі ядерної фізики молодими фахівцями та повідомив про результати цьогорічної Міжнародної науково-технічної конференції УкрЯТ «Проблеми сучасної ядерної енергетики», що пройшла 18-20 жовтня у Харкові.

Говорячи про актуальні проблеми та перспективи діяльності Українського ядерного товариства, з доповідями також виступили керівник відокремленого підрозділу УкрЯТ у Хмельницькій області Віктор Демидюк, члени Правління УкрЯТ Костянтин Запайщиков, Євген Письменний, Микола Штейнберг та інші. У цілому в заході взяли учать представники понад 15 підприємств та наукових установ.

Підбиваючи підсумки засідання, виконавчий секретар Товариства Данило Лавренов презентував Звіт про діяльність ГО «УкрЯТ» за травень-грудень 2017 року та запропонував до погодження План роботи ГО «УкрЯТ» на 2018 рік. Враховуючи доповнення, план роботи Товариства був прийнятий одноголосно.