18 Листопада 2017

До відкритого діалогу між молоддю, підприємствами та державними установами закликали представники активного студентства

Протягом двох днів, 14 та 15 листопада, у рамках Українського молодіжного енергетичного форуму молоді фахівці, науковці, студенти профільних спеціальностей та усі зацікавлені мали можливість ознайомитись з актуальними проблемами розвитку електроенергетичної галузі України. Форум був організований громадською організацією «Молодіжна енергетична спільнота» (ГО «МЕС») за всебічної підтримки Українського ядерного товариства на базі студентського простору «Belka» НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського.

Перший етап Форуму був присвячений встановленню відкритого діалогу за чотирма тематичними блоками – важливі напрямки розвитку енергетики на шляху до енергетичної незалежності, традиційність та стабільність, зелена альтернатива – світова тенденція розвитку та наука і енергетична промисловість. У рамках цих тематичних блоків Форуму фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, профільного комітету Верховної Ради України, провідних підприємств, організацій та установ галузі – ДП «Енергоринок», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» та багатьох інших – проінформували молодь про виклики, з якими наразі зіткнулася енергетика України, а також про перспективи та можливості реалізації студентського потенціалу для рішення актуальних гострих питань.

Атомну енергетику у рамках тематичного блоку «Традиційність та стабільність» представив виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов. Своєю презентацією «Атомна енергетика: інвестиції у майбутнє України» він розповів про визначальну роль атомної енергетики у забезпеченні енергонезалежності та акцентував увагу молоді на зацікавленості підприємств атомно-промислового комплексу у кваліфікованих кадрах, необхідності передачі знань між поколіннями фахівців.

«Сьогодні представники державних органів влади, енергетичних підприємств та профільних організацій зробили перший крок назустріч талановитій, активній та ініціативній молоді. Перший крок до налагодження тієї єдиної інформаційної платформи для обміну думками, знаннями та досвідом», – наголосила голова ГО «МЕС» Рената Яресько.

Другий етап Форуму, кейсовий, що відбудеться 5 грудня, дозволить молоді презентувати перед експертами свої власні проекти по вирішенню актуальних питань розвитку енергетики. На основі робіт переможців будуть сформовані рекомендаційні листи для включення пропозицій до Плану дій з реалізації Енергетичної стратегії України 2035 і стратегій з розвитку енергетичних підприємств.

Довідково. Молодіжна енергетична спільнота – це молодіжна громадська організація, що об’єднує під своєю егідою студентів, молодих спеціалістів та фахівців для відстоювання інтересів молоді у енергетичній галузі України. Метою створення ГО «МЕС» є створення спільної інформаційної платформи для тісного взаємозв’язку між молоддю, що здобуває освіту за фахом, та безпосередніми представниками чи організаціями в енергетичній галузі.

З материалами учасників Ви можете ознайомитися за посиланнями

Рената ЯреськоКейсовий етап Українського молодіжного енергетичного форуму 2017
Наталія Бойко і Віталій КушніровНова енергетична стратегія України до 2035 року: «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність»
Сергій СапегінМультисервісна платформа PsycheaExpertus: новий формат експертної роботи
Сергій КучераЯка енергетика нас врятує?
Сергій КучераВелика гідроенергетика ХХІ сторіччя — виклики та обмеження
Данило ЛавреновАтомна енергетика: інвестиції в майбутнє України
Антон КовалишинВід енергоменеджменту до енергосервісу. Приклади проектів
Георгій ГелетухаСтан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні. Аналіз бар’єрів для розвитку
Олександр ЧарунВДЕ в Україні: найбільш актуальні питання розвитку галузі
Олексій МельникЕнергозбереження засобами електроприводу
Дмитро ГуменюкНауково-технічна підтримка регулятора в питаннях ядерної та радіаційної безпеки
Олександр ДячукДовгострокове моделювання сценаріїв розвитку енергетики
Віра КонстантиноваДипломатична підтримка енергетики України: роль Дипакадамії