10 Грудня 2016

Відбулися загальні збори Членів Українського Ядерного Товариства

8-го грудня 2016 року відбулися Збори членів Українського ядерного товариства. На порядок денний були винесені звітні доповіді по результатам роботи Товариства та його фінансово господарську діяльність за 2015-2016 роки. Також був розглянутий проект бюджету та визначені пріоритетні напрямки діяльності УкрЯТ на наступні 2017-2018 роки, а також прийнято проект нової редакції статуту Товариства.

Першим звітував президент УкрЯТ Григорій Муляр, який представив роботу виконану Правлінням УкрЯТ, а саме: відстоювання інтересів атомників на найвищому рівні, участь у громадських обговореннях по продовженню терміну експлуатації енергоблоків, тощо. «Було зроблено все можливе, щоб за цей період не допустити дестабілізації атомної галузі і протистояти входженню до керівництва підприємствами атомно-промислового комплексу непрофесіоналів, з виключно фінансовими та політичними інтересами», – зазначив президент УкрЯТ.

Віце-президент УкрЯТ Володимир Коровкін, який також виступив з промовою на зборах, висвітлив реалії відносин держави та атомної галузі, а саме нерозуміння деякими вищими державними органами критичного значення «здоров’я» ядерної галузі для всієї країни.

Далі виконавчий секретар Данило Лавренов представив звіт про роботу Товариства в 2015-2016 роках, в якому були висвітлені здобутки, реалізовані проекти та міжнародна співпраця Українського ядерного Товариства. За підсумками доповіді результати роботи товариства були визнані задовільними.

З промовами, стосовно поточної роботи товариства, та напрямків його подальшої діяльності виступили заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк. радник президента  «НАЕК «Енергоатом». голова Ради ОРЕ Костянтин Запайщиков, директор інституту проблем безпеки АЕС НАН України Анатолій Носовський, директор Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» Віктор Воєводін та інші.  

Головним питанням Зборів було внесення змін до Статуту Товариства. В результаті обговорення, була прийнята нова редакція Статуту, підготовлена відповідно до вимог закону України про громадські об’єднання, а також нових положень Податкового кодексу, що стосуються роботи громадських об’єднань.

Останнім, та не менш важливим питанням, були пріоритетні напрямки діяльності Товариства у 2017-2018 роках.  Серед головних напрямків було виокремлено створення ефективних каналів комунікації з центральними органами влади та профільними міністерствами, створення експертної ради, яка буде займатися  аналізом законопроектів, рішень органів влади, що безпосередньо стосуються атомно-промислового комплексу, поглиблення  спільної діяльності  з профспілками, співпраця з профільними громадськими організаціями тощо.  Представники УкрЯТ одноголосно висловилися за підтримку зазначених  напрямків, як підгрунття для формування плану робіт на наступний 2017 рік.  

Зі звітом про роботу УкрЯТ за 2015 – 2016 року можна ознайомитись за ПОСИЛАННЯМ