25 Листопада 2016

У Харкові пройшла XII Міжнародна нуково-технічна конференція «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

16 – 18 листопада на базі Харківського національного університу імені Василя Каразіна  проходила XII Міжнародна нуково-технічна конференція Українського Ядерного Товариства «Проблеми сучасної ядерної енергетики». До участі в заході  було запрошено експертів з України, Польщі, Казахстану, Білорусії та інших держав.

«Щиро радий вітати молодь у цій просторій, величній аудиторії. Для мене вона має символічне значення, адже тут я навчався, захищав докторську дисертацію й так само, як і ви – був небайдужим до найактуальніших проблем енергетики. Сьогодні – настав час ділитись досвідом. Усіх бажаючих долучитись до обговорення труднощів ядерної галузі України – запрошую до слова», – відкрив конференцію Директор Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, віце-президент УкрЯТ Віктор Воєводін.

Протягом трьох днів молоді спеціалісти з вищих навчальних закладів, підприємств паливно-енергетичного комплексу та наукових центрів виступали зі своїми доповідями. Тематика конференції стосувалася всіх аспектів атомної галузі, починаючі з прикладних питань ядерної фізики та фізики високих енергії, закінчуючи проблемами атомної освіти.

Дуже змістовними були доповіді у перший день конференції. Науковці представили власні напрацювання у сфері ядерного матеріалознавства.

Другий день засідань був цілком присвячений питанням забезпечення  експлуатації АЕС України. Була піднята тема продовження терміну експлуатації вітчизняних енергоблоків та реалізації програми підвищення безпеки. Свої доповіді представили молоді спеціалісті різних відокремлених підприємств ДП «НАЕК «Енергоатом», ДНТЦ ЯРБ, ДНІЦ СКАР та інші. Після плідного засідання була організована автобусна екскурсія містом-красенем Харковом.

В останній день конференції молоді спеціалісти обговорювали проблеми ядерного бекенду. Доповіді були присвячені сховищам відпрацьованого ядерного палива, проблемам переробки ВЯП та РАО.

Підсумки конференції підвів Голова Молодіжної секції УкрЯТ Олександр Хомич.

Учасники та організатори зійшлися на думці, що таку велику, з наукової точки зору, подію неодмінно у майбутньому треба буде проводити постійно. Участь в таких заходах дозволяє молодим фахівцям озвучувати нагальні проблеми в ядерній енергетиці і шукати спільні шляхи їх вирішення, а також отримувати можливості для самореалізації.