24 Листопада 2016

Схвалено Концепцію Державної програми розвитку атомно-промислового комплексу

9 листопада поточного року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2020 року.

Концепція розроблена ДК «Ядерне паливо» за участю Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та підприємств галузі.

Схвалення Концепції є знаковою подією для атомно-промислового комплексу України. Після завершення у 2013 році виконання Державної цільової економічної програми  «Ядерне паливо України», галузь залишилась без визначених державних пріоритетів у сфері розвитку ядерно-паливного циклу в Україні. Прийняття Концепції відкриває шляхи для  цілеспрямованої роботи з забезпечення АЕС України урановим концентратом в обсязі повної потреби та ядерним паливом власного виробництва.

Метою Концепції є організація на території України виробництва ядерного палива та його компонентів на базі національних ресурсів природного урану та цирконію для зменшення імпортозалежності від поставок ядерного палива на атомні електростанції.

Реалізація Програми дозволить:

–                   збільшити потужності виробництва концентрату природного урану до повного задоволення потреб атомних електростанцій, що становить 2480 тонн на рік;

–                   створення потужностей з виробництва цирконієвої губки на рівні 250 тонн на рік та організації співробітництва на умовах кооперації з вітчизняними і зарубіжними виробниками цирконієвої продукції для забезпечення виробництва цирконієвого прокату;

–                   організації виробництв тепловидільних елементів та ядерного палива.

Для виконання заходів Програми необхідне фінансування в обсязі 9,1 млрд. гривень, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету (загального фонду) в обсязі 0,3 млрд. грн., залучених інвестицій та власних коштів підприємств – 3,7 млрд. грн., інших джерел фінансування, не заборонених законодавством – 5,1 млрд. грн.

Прийняття Концепції відкриває широкі можливості для співпраці з провідними світовими компаніями, залучення інвестицій та впровадження новітніх технологій.

Бажаємо нашим колегам видатних досягнень на шляху розвитку ядерно-паливного циклу в Україні.