28 Вересня 2015

Українське Ядерне Товариство виступило організатором інвестиційної бізнес-гри «Нові атомні блоки. Хто перший?»

В рамках Дня атомної енергетики 23 вересня 2015 року під егідою УкрЯТ була проведена інвестиційна бізнес-гра «Нові атомні блоки. Хто перший?», котра мала на меті продемонструвати готовність станцій до будівництва нових енергоблоків саме на своїй території та створити здоровий дух конкуренції та креативу серед персоналу АЕС. Модератором заходу виступив президент УкрЯТ Григорій Муляр.

Кожна з команд повинна була презентувати свій проект, і зробити це максимально обґрунтовано та креативно. Критеріями для оцінки була наявність стратегій по роботі з громадськістю та екологічними організаціями, детальна оцінка наявних матеріально-технічних ресурсів, передумов для побудови блоків та джерел фінансування і окупності проекту. І команди здолали це непросте завдання. Кожна з них підготувала матеріали, які максимально яскраво, зрозуміло та наочно продемонстрували, чому саме їх майданчик потребує нових блоків. Оцінювався і дискусійний блок – чи можуть представники команд відповісти на питання журі, команд-суперників та залу. Звісно, не обійшлося без конкуренції – суперники ставили максимально каверзні запитання, та й зал і журі додавали драйву. Однак, всі учасники витримали це випробування якнайкраще.

Високе журі із очільників Енергоатому уважно розглянуло запропоновані проекти, оцінило їх і обрало переможця – Южно-Українську АЕС, котра набрала найбільше балів. Між рештою учасників перемогла дружба і співпраця. Адже перемога не означає, що хтось є переможеним. Історія будівництва блоків Х2-Р4, що були запущені уже в 2000-х, показала, що атомний блок будує не одна АЕС, а всі. Хтось допомагає персоналом, хтось обладнанням, хтось знаннями. З пуску Х2-Р4 минуло 11 років. І тим не менш, у підходах до будівництва нічого не змінилося. Який би майданчик після добудови двох енергоблоків ХАЕС не був обраний, будуватимуть нові блоки колективи всіх АЕС. Тому що, як писав Ернест Хемінгуей, людина, якщо вона одна, не може нічого й всі ми краплі одного дощу. Те ж і з побудовою АЕС.

Захід показав, що, попри здоровий дух конкуренції, всі чотири АЕС – одна сім’я. І її вирізняє готовність встати в будь-який момент великою і єдиною командою, і реалізовувати будь-які завдання – чи то пак диверсифікація палива або будівництво нового блоку, входження в ринок або спорудження ЦСВЯП.