30 Травня 2015

29 травня 2015 року у прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” відбулась спільна прес-конференція Українського Ядерного Товариства та Українського Ядерного Форуму на тему: «Ядерна енергетика України-2015: проблеми та перспективи»

У прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” відбулась спільна прес-конференція Українського Ядерного Товариства та Українського Ядерного  Форуму на тему: «Ядерна енергетика України-2015: проблеми та перспективи».

Спікерами прес-конференції виступили президент Українського ядерного форуму Григорій Муляр та директор з інформаційної підтримки та взаємодії зі ЗМІ і громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна.

Під час прес-конференції було висвітлено погляд  на поточний стан ядерної енергетики, реалізацію проектів з імпортозаміщення та диверсифікації, будівництво ЦХОЯТ, готовність до осінньо-зимового періоду,а також розвінчано низку міфів та провокаційних закидів, що останнім часом супроводжують атомну галузь.  

«Атомна енергетика стала рятівним колом для України в період відсутності вугілля і кризових явищ в економіці. У пікові дні генерація електроенергії атомними станціями досягала 65% у загальному балансі енергогенерації. Атомна енергетика – єдина стабільний човен в українській енергетиці. Однак її намагаються розхитати і це комусь треба і вигідно», – сказав Григорій Муляр під час прес-конференції.

Щодо негативних закидів деяких журналістів та представників екологічних організацій директор з інформаційної підтримки та взаємодії зі ЗМІ і громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна заявила, що «весь час, 2014-2015 роки, діяльність “Енергоатому” супроводжувалась інформаційною війною, в яку залучені деякі українські журналісти, експерти та, так звані, “екологи”, які організували справжнє цькування НАЕК “Енергоатом”. В умовах неплатежів від “Енергоринку” вони завалюють листами ЄБРР і “Євроатом”, щоб ті не давали кредити на реалізацію комплексної програми підвищення безпеки українських АЕС».