• март 18, 2020

В США атомную энергетику приравнивают к ВИЭ

У США атомну енергетику визнають чистою та прирівнюють до відновлюваних джерел енергії. Про це йдеться у дослідженні про американські штати з найбільш швидкозростаючим виробництвом чистої енергії, яке було підготовлене американським аналітичним виданням Stacker. У дослідженні відзначається, що «чиста енергія включає в себе всі джерела енергії, які не виділяють вуглекислий газ в атмосферу: гідроенергетика, енергія вітру, ядерна, геотермальна, сонячна генерація і фотоелектрична енергетика». Автори підкреслюють, що відновлювана енергія і чиста енергія не є взаємозамінними поняттями, адже «джерела енергії, які можуть бути чистими, не обов'язково є відновлюваними або здатні самостійно поповнюватися (наприклад, ядерна енергетика), в той час як поновлювані джерела енергії можуть бути не чистими (наприклад, енергія з біомаси)», - йдеться у матеріалі.

У рейтингу штатів з швидкозростаючим виробництвом чистої енергії перші місця зайняли штат Род-Айленд, Юта та Нью Мексико, а останні місця, з суттєвим зниженням виробництва чистої енергії – Нью Гемпшир, Міссісіпі та Вермонт.

Нагадаємо, що в січні 2020 року Міністерством енергетики та захисту довкілля України була представлена громадськості Концепція «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року. Вона має стати основою для розробки нової енергетичної стратегії України, яка має прийти на зміну чинній Енергетичній стратегії до 2035 року.

За словами Міністерства, формування Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року зумовлено суттєвою трансформацією підходів до розвитку енергетики в світі у контексті нового «зеленого» енергетичного переходу з особливою увагою до проблем боротьби зі зміною клімату та сталого розвитку економіки.

Досягнення цілей концепції базується на зміні енергетичного міксу в бік суттєвого збільшення частки відновлюваних джерел енергії за рахунок розвитку сонячної та вітрової генерації, електростанцій на біомасі у поєднанні з новими високоманевровими генеруючими потужностями на газі (у більш віддаленій перспективі на синтетичному газі виробленому завдяки ВДЕ), технологіями акумулювання та зберігання електроенергії для балансування. Одночасно з цим концепція передбачає суттєве зменшення частки атомної генерації, яка сьогодні в Україні є досить розвиненою і забезпечує понад 54% в загальному енергобалансі. На жаль, про те, що атомна енергетика є чистою в концепції не йдеться.

Посилання на оригінальний матеріал:

thestacker.com/stories/3366/states-fastest-growing-clean-energy-production

Оставить комментарий

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.